37. tanév, szorgalmi időszak
Légy üdvözölve, kedves Látogató!
HírekFórumRegisztrációAz Iskoláról
Fórum Navigátor

Ki Online?
Bagolykő Mágustanoda FórumSzabályok és információkVilágleírásÉrdekességek

Oldalak: [1] Le | Témaleírás
Dwayne Warren
INAKTÍV


officer friendly
offline
RPG hsz: 1645
Összes hsz: 3684
Írta: 2014. december 3. 13:03 | Link

Politika és Igazságszolgáltatás


Magyarország mágusvilágának államformája mágusköztársaság, melynek élén a mindenkori Mágiaügyi Miniszter áll. Az alaptörvény a Magyar Mágusállam Alkotmánya, ezt minden állampolgár betartani köteles.
A mágusállamban a végrehajtó és a döntéshozó szerv lényegében összeolvad, megalakítva a Máguskormányt. A kormányok négy éves ciklusonként váltják egymást, a Mágiaügyi Miniszter pedig kétszer egymás után nem következhet a kormány élén.


MÁGUSKORMÁNY TAGJAI:
  • Mágiaügyi Miniszter
  • a Miniszteri Hivatal titkára
  • a Varázsbűn- üldözési Főosztály vezetője
  • a Mágikus Balesetek és Katasztrófák Főosztályának vezetője
  • a Varázslény-Felügyeleti Főosztály vezetője
  • a Nemzetközi Máguskapcsolatok Főosztályának vezetője
  • a Mágikus Közlekedésügyi Főosztály vezetője
  • a Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztályának
  • Mugli Kapcsolatokért felelős államtitkár
  • Mágikus Oktatásügyi - és Fejlesztési államtitkár

A legfőbb igazságszolgáltató szerv a Legfelsőbb Mágikus Bíróság. Tíz tagja van, akik nyolc évig látják el tisztségüket. A bíróságok rendszere a muglikéhoz hasonló, annak mágikus megfelelője. Ez a hatósági szerv felelős a Igazságügyi és Belügyi Főosztály tevékenységéért.


Bűncselekmények

A rendfenetartást Magyarországon aurori hálózat látja el. Minden tagja közvetetten a Magyar Mágiaügyi Minisztérium Varázsbűn-üldözési főosztályának fennhatósága alatt áll, viszont közvetlenül országszerte helyi aurorparancsnokságokon szolgálnak. Az aurori munkakörön belül dolgozók különböző munkakörökben szolgálnak, melyek a következők:


Auror Parancsnokság
  • Minisztériumi Nyomozóiroda
  • Mágikus Bűnmegelőzési Szolgálat
  • Boszorkány- és varázsló Megfigyelő Szakosztály
  • Varázsbűn-üldözési Kommandó

A Minisztériumi Nyomozóiroda és  a Mágikus Bűnmegelőzési Szolgálat közösen a mugli rendőrség, míg a Boszorkány- és varázsló Megfigyelő Szakosztály a hírszerzés, a Varázsbűn-üldözési Kommandó pedig a honvédség megfelelői. A szakosztályokon belül rangok és beosztások különböztetik meg az aurorokat, szigorú hierarchiát alkotva. Ezen kívül megtalálhatók a muglikéhoz hasonló osztagok és alosztályok is.
A hétköznapi mágus nemzetbiztonságot nem érintő ügyekben az első kettővel találkozhat.

Megnevezésük szerint léteznek önkéntes, tartalékos, állományban lévő és nyugállományú aurorok. A legelső csoport az, akikre a minisztérium és a mugli szervek, mint tűzoltóság és vagyonvédelem számítanak segítségként; a második, akik szerződéssel és kötelezettséggel nem bírnak az intézmények felé, de amennyiben vállalják a mugli rendőrség, vagy a nyomozóiroda számít rájuk. Az állomány aurorjai lehetnek szerződésesek vagy hivatásosak, kötelezettségben, végzettségben és szolgálati időben tér el a kettő, ám mindkét esetben a mugli és mágus egységeknél is az életvédelem, a hazavédelem a céljuk. Magyarországon a honvédséggel, és annak különböző erőivel működnek együtt. A nyugállományú aurorok közül, akik még dolgoznak, irodai munkát végeznek, vagy teljesen leszereltek és nyugdíjas éveiket töltik.


A mágusok által meghatározott bűncselekményeknek gerince a muglikéval megegyező: ugyanúgy büntetik például az emberélet elleni bűncselekményeket, lopást, csalást is. Törvénykönyvük azonban egyéb cselekményekkel is kiegészül, melyek a teljesség igénye nélkül a következők:

Magyarország területén tiltott:
 - muglikat engedély vagy indok nélkül a varázsvilág létébe beavatni
 - muglik jelenlétében varázsolni (kivétel vészhelyzet esetén)
 - mugli tárgyakat engedély nélkül megbűvölni
 - muglik számára varázslényeket ajándékozni vagy eladni
 - muglik számára varázstárgyakat ajándékozni vagy eladni
 - muglikat bájitalokkal vagy mágikus főzetekkel kezelni
 - muglikra bűbájt szórni, amennyiben a varázsvilág vagy az ő közvetlen biztonságuk nem veszélyeztetett

 - Magyarországon tiltott varázslényt vagy mágikus növényt eltartani, belőle főzetet vagy bájitalt készíteni
 - Magyarországon nem őshonos varázslényt szabadon engedni
 - varázslényeket engedély nélkül keresztezni, akár nem mágikus lényekkel
 - védett varázslényt vagy mágikus növényt károsítani vagy elpusztítani

 - mágikus kórral való fertőződést (például vérfarkas-kór) eltitkolni, másokat ezzel veszélybe sodorni

 - tiltott bájitalt keverni, azt elfogyasztani vagy másoknak beadni
 - engedély nélkül új, ismeretlen hatású bájitalokat és bűbájokat létrehozni, azt másokon használni
 - engedély nélkül igazságszérumot előállítani és használni

 - embertársunkra átkot szórni
 - embertársunkra főbenjáró átkot szórni

Büntetés

Ha egy mágussal szemben törvényszegés gyanúja merül fel, bíróság előtt kell bizonyítania az ártatlanságát. Ennek szintje az ügy súlyosságától függően változó lehet. A mágusnak minden esetben joga van ügyvédet fogadni, illetve saját tanúkat berendelni. Az ítéletig megeshet, hogy a bíróság előzetesen letartóztatja, és börtönbe küldi.

Amennyiben a vádlottat bűnösnek találják, felelnie kell a tetteiért a bíró ítélete szerint. Súlyos esetben szabadságvesztés vár rá, melyet a Zengőbarlang Mecseki Fegyintézetben köteles eltölteni. Fiatalkorú elkövető esetén erre a Balatoni Javító-Nevelő Intézetben van lehetőség.


Mágusszövetség


A Mágusszövetség a mágustársadalom egyetlen olyan összefogása, mely előítéletektől, politikai és vallási nézetektől mentes, illetve nem avatkozik sem a politikába, sem a vallásba. Céljuk a társadalom helyzetének javítására, lehetőségeinek bővítésére koncentrálódik. Évente egyszer üléseznek hivatalosan, ez azonban több hétig is eltarthat, illetve rendkívüli ülések is előfordultak már a történelem során. Székhelye Róma.
A mágusszövetségnek összesen hatvan állandó tagja van, ezen kívül az együttműködő mágusiskolák küldenek egy főt az ülésre, aki lehet állandó, de változó tag is. A tagság halálig vagy lemondásig tart. Áganként hat fő, közülük egy szóvivő van, aki az adott ülés kérdéseit felvázolja, de az ülés során mindenki felszólalhat egyénileg. A szóvivő ezen kívül irányító szerepet tölt be az ágazat tagjai között az egyéni ülések alkalmával. Ez alól mentesül a iskolák képviselete, ahol nincs konkrét vezető, csak szóvivő.
Utoljára módosította:Daróczy Elizabet, 2021. február 25. 22:07

ISTP-T: a virtuóz

Oldalak: [1] Fel
Bagolykő Mágustanoda FórumSzabályok és információkVilágleírásÉrdekességek