Kedves varázslatosok!
Örömmel jelentjük, innentől havi-kéthavi rendszerességgel kerülnek megrendezésre a Bagolyköves Kviddicskupa mérkőzései, egészen jövő nyárig. A most következő meccsről az alábbiakat érdemes tudni:
Helye, ideje:
2009. szeptember 26-27. Tamási (Tolna megye).
Ki jöhet?
Bárki, aki bagolyköves. Emellé alapfeltétel, hogy kviddicsezni gyere, nézelődőkre nincs szükség. (Esetleg hozz fényképezőgépet, az mindig jól jön.) Nem gond, ha még életedben nem kviddicseztél, hamar belejössz. Az sem gond, ha nem voltál még találkozón, itt az alkalom az elsőre! (Reklám: A kviddicsünkkel kapcsolatos bővebb információkat a kezdők a hamarosan induló kviddicses oldalon találják meg.)
Program:
Érkezés 26-án a reggeli, délelőtti órákban. Délután kviddics, este tábortűz, beszélgetés, társasjáték. Másnap séta a kilátóhoz, este egyéni távozás. Szállás van, ingyenes. Hálózsákot azonban hozzatok.
Mit hozz mindenképpen?
hálózsák vagy plédmeleg ruha, kényelmes ruha és cipő (készülj fel rá, hogy esetleg sár is lehet, tehát nem árt a váltócipő)
Anyagiak:
500 Ft étkezési hozzájárulás a kötelező. Ezen felül mindenféle egyéb támogatást ( = otthonról hozott finom sütik) szívesen fogadunk.

Hideg kaja várható, szendvicsek formájában. Este a tábortűznél virslisütés.
További információk:
Segítség az utazás kapcsán, illetve további információk Milenánál kérhetőek privát üzenetben, bagolypostán, MSN-en (milena_marston@freemail.hu) és a 06-70/312-8521 telefonszámon. Ha jönnél, akkor feltétlenül jelentkezz, különben nem lesz kajád, nem lesz, aki kimenjen érted, és még a fejed is leharapjuk. Na jó, azt azért mégsem, de keress meg, ha jönnél!
Mindenkit szeretettel várunk!
Varázslat Közhasznú Egyesület és Ifjúsági Klub
Lapunk - az Edictum - a következő tanévre egy teljesen új író gárdával szeretné szintén belekezdeni az elkövetkezendő időszakban. Jelen esetben nincs semmilyen felvételt megelőző pályázat vagy elbeszélgetés, elég hozzá annyi, hogy az alábbiaknak tökéletesen megfeleljen:
- Legyen benne kellő fantázia.
- Képes legyen több témában is írni.
- Jól lereagálható ötletei legyenek a nagyvilágra.
- Aktív legyen (nem a csevegő oldalainak növelését értve).
- Az időpontokhoz tudjon jól igazodni.
- Legyen ideje foglalkozni a feladattal.
Ha valaki úgy érzi, az alábbiak mindegyike igaz rá az nyugodtan keressen meg bagolyban, vagy privát üzenetben. Jelentkezési határidő nincs, de szeptember végére reménykedem néhány jelentkezőben.
Addig is jó vizsgaidőszakot kívánok:
Alexandra Rachel Hanna Krise Edictum Főszerkesztő
Értesülések szerint egy vizsgázást bojkottálni akaró diák a vizsgalapok egy részét tönkretette, így nem jelenik meg a teljes megoldás, éppen ezért itt közlöm önökkel a hiányzó részletet. melyet csatolok, minden vizsgalaphoz.
// link: http://www.frpgs.co.cc/images/ly98ppf7y6cm27xcmoim.jpg //
Vége van a nyárnak… Egyszer ennek is el kellett jönnie, azonban ebben a végső időszakban még egyszer egy hatalmas rendezvényre invitálunk titeket, ugyanis a faluban egy nyár búcsúztató búcsú veszi kezdetét. A rendezvényen sok érdekesség vár rátok, megmutathatjátok mennyire vagytok bátrak, ki az erősebb és mit is jelent az, hogy bevállalósak vagytok a kóstolás terén. Mint az hagyományosan is lenni szokott lesz kirakodóvásár, étel és italkülönlegességek, melyekből nem egyet a hírek szerint kavicsos diákok árulnak majd, emellett különféle, mágikus körhinták is várnak rátok. Az esti koncertekre jegyek még kaphatóak, aki ott akar lenni igyekezzen a jegyvétellel, hiszen dobhártyaszaggató lesz!
//Tehát, egy NRT-s játékra hívunk titeket, ami a faluban kerül megrendezésre. A szerepjátékon belül a nyárbúcsúztató rendezvény két-három napig tart majd kirakodóvásárral és cirkusszal, azonban, hogy minél többen eljöhessetek, arra az időre a falut időn kívüli helyszínné alakítottuk.
A tényleges vásár két témában kerül megrendezésre: a Boglyas tér és a Fő utza. Ezeknek jelenlegi kinézetét a témák eredeti leírásában láthatjátok.//
Jó szórakozást kívánnak a program felelősei:
A Kalandmesterek és a Segítők.
Kérünk szépen mindenkit, hogy aki ragaszkodik ahhoz az illetőhöz, aki megszemélyesíti a karakterét és akinek az ikonképét használja, az foglalja le az Avatarfoglalás témában! Különösen vonatkozik ez a régi (egy-két hónapnál régebbi) tagokra. Már egy hónapja annak, hogy fel lehet iratkozni a listára, ennek ellenére a mai napig felbukkanak olyanok, akik már nagyon régen használnak egy személyt avatarnak, de az avatarjukat közben valaki más lefoglalta, ők pedig természetesen ezt rossz néven veszik. Éppen ezért kérünk Titeket, hogy jelentkezzetek minél hamarabb, hogy ne legyenek bonyodalmak és az új tagok láthassák, ki az, aki már foglalt!
Köszönettel,
Anne-May Lafyett, Nicole Sodbury és Charles Steerforthavatarlista felelősök
Megkérnék mindenkit, hogy jobban figyeljen oda a 11. feladat szövegére. Olvassák el lassabban, akár kétszer, ha elsőre nem világos.
Számos helytelen megoldás kaptam figyelmetlenség miatt, és ezzel sajnos rengeteg ponttól estek el.
Löwenhjelm Arisztid
Kedves diákok, tisztelt professzorok!
Az Iskolavezetőség határozata alapján pályázatot írunk ki a négy ház vezetésére, mert úgy gondoljuk, hogy lehetőséget kell adni az újabb kollégáknak is, hogy esetleges ambícióikról értesüljünk. Ezen felül azzal sem vagyunk tisztában, hogy a jelen házvezetők nem csak kényelmi szempontoktól vezetve maradnak-e a posztjukon.
Épp ezért: aki nem szeretne házvezető maradni, annak itt a lehetőség, hogy egyszerűen ne pályázzon.
Aki viszont régóta kacérkodik a gondolattal, annak most eljöt az idő: foglalja össze egy pályaműben,mennyiben lenne jobb a jelenlegi vezetésnél.
Amíg az új házvezető kinevezésre nem kerül, addig a régiek maradnak, hozzájuk forduljatok bátran a kérdésekkel!
Természetesen lehetőséget adunk a jelenlegi házvezetőknek, amennyiben szeretnének házuk élén maradni, megírhatják a pályázatot ugyanúgy, mint bármelyik tanár.
Kritériumok: A tanári karakter álmodója legalább egy éve tagja legyen az oldalnak, mint álmodó. Az újonnan felvételt nyert tanárok is pályázhatnak, ennek függvényében.
A házvezető helyetteseket ez annyiban érinti, hogy az új házvezető fog dönteni arról, maradhatnak e a házban mint az ő segítőjük, vagy pályázatot írnak ki házvezetőhelyettesre.
A pályázat tartalmazza:
- Az álmodó bemutatása
- Az eddigi tevékenységeinek bemutatása a Bagolykőben
- Miért lenne ideális házvezető?
- Miért szeretne házvezető lenni az adott házban?
- Mik a tervei a házban, s hogyan kivitelezné ezeket? (részletesen!)
- A diákjai nem írnak szorgalmikat, nem érdekli őket a pontverseny... hogyan motiválná őket?
- A diákjait csak a szorgalmik és pályázatok érdeklik, nem tartják egymással a kapcsolatot, nincs közösség... hogyan motiválná őket a szerepjátékra?
- Házvezetőként mik lennének az első intézkedései?
- Ha egy diák kihágást követ el, például szexuális tartalmú játékot ír le a fórumon, akkor hogyan büntetné meg?
- Kit választana prefektusnak: egy régi tagot, akit jól ismer, jó viszonyban van vele, viszont tudja, hogy elfoglalt, és nagyon sok motivációra van szüksége, hogy dolgozzon, vagy egy újat, aki nagyon ráérne, viszont a ház diákjai és Ön is alig ismeri, de nagyon lelkes és ígéretes a pályázata?
- Jellemezze azt a házat, amelynek a vezetője kíván lenni, milyenek az adott ház diákjai, milyen tulajdonságokkal rendelkeznek?! (Tehát, milyen egy eridonos, vagy levitás, vagy navinés, vagy rellonos).
Megkérnénk a pályázókat, hogy ha most adják be tanári pályázatukat is, csak azután küldjék a házvezetőit, miután már biztosan felvételt nyertek tanárként.
A pályázatokat a bagolyko@varazslat.net e-mailcímre várjuk 2009. szeptember 25-ig.
Az Iskolavezetőség
Kedves Érdeklődők!
Az Iskolavezetőség ebben az évben is tanári pályázatot hirdet a következő tantárgyakra:
- Asztrológia
- Asztronómia
- Asztromitológia
- Illóolajtan
- Jóslástan
- Rúnaismeret
- Bármilyen, általad kitalált tantárgy
Amennyiben szeretnél tanítani, a jövőben a következő elvárásoknak kell megfelelned:
- Légy aktív tanár az oldalon (hetente legalább egyszer tudj belépni)
- Helyesírási hibák nélkül, érthetően tudj fogalmazni és órákat írni, legyen elég kreativitásod hozzá
- Rendelkezz kellő szabadidővel a szorgalmik és pályázatok javítására, órák tartására
A pályázatokban a következő szerepeljen:
- Álmodói név, bemutatkozás
- Jelenlegi karaktered neve
- A tanárkarakter bemutatása
- Ha általad kitalált tantárgyat pályázol meg, annak ismertetése
- Minden évfolyamra lebontott tanterv
- Két bemutató óra (amely nem bemutatkozás vagy a tanmenet vázolása)
A pályázatokat Word dokumentum formájában a bagolyko@varazslat.net címen várjuk.
Határidő: 2009. szeptember 15.
Az Iskolavezetőség
Kedves kavicsok!
Év végéhez közeledve lejárt a Gemmológia és az Átváltoztatástan pályázat, melyekre fejenként egy-egy művet kaptam csak, de ezek sokkal nagyobb élményt nyújtottak, mint vártam, így Meggie Conrad és Brianne Daisy Snaps kisasszonyok fejenként megkapják a 30-30 pontjukat.
Remélem jövőre többen megpróbálkoznak.
Eredményes vizsgaidőszakot kívánok:
Alexandra Rachel Hanna Krise
Az Eridon vezetőség három régi és egy új prefektussal büszkélkedhet. Több pályamunkát kaptam, mint arra számítottam, de sajnos csak négy hely van a poszton. Nem is húzom a szót tovább.
A régi-új prefektusaink:
Bukovics Henrietta,
Emandorie West és
Vikohino Thaihasy.
Új prefektusunk pedig Gabriel Garaf.
Sok sikert kíván,
Sebastian Felagund és Ugaros Karolina
Érdeklődők és Résztvevők! Végett ért a verseny. Az eredmények a következőek: - Ivory Jarrod (Navine) 13 pont- Nabar Nabeth (Eridon) 13 pont- Hoshi Nako Silver (Eridon) 61 pont- Remus Viverr (Navine) 103 pont És a győztes: Meggie Conrad (Eridon)131 ponttal. Jutalma, amit ígértem: Év végén K minősítésű érdemjegy Repüléstanból. Gratulálok! Csíkszentmihályi
Kedves bagolyköves tanárok és növendékek!
Hamar elment ez az év is, és nagyon közeleg a vizsgák időpontja. Ezzel együtt pedig a pontverseny vége is. Hogy senkit ne érjenek felkészületlenül a közeljövőben esedékes események, összegezzük. Az alábbiakra lehet számítani.
Tanév vége: augusztus 15.Vizsgaidőszak: augusztus 15. – szeptember 15.Szünet: szeptember 15. – szeptember 30.
A szünet azért van, hogy lehetőségetek legyen hazautazni, és otthon tölteni néhány napot. No és persze pihenni sem árt. Illetve a szünetben Bogolyfalva is tárt karokkal vár mindenkit!
A legfontosabb határidők a következők:
Augusztus 15-e után már nem lesznek hivatalos tanórák a chaten. A tanáraitok nem adhatnak szorgalmit, és pályázat sem kerül már ki.
A kiadott szorgalmikat és pályázatokat augusztus 21-ig lehet pontozni, utána a rendszer nem engedi. Ha valaki úgy érzi, hogy még sok kijavítatlan szorgalmija van benn, akkor jelezze az illetékes tanárnak, hogy gyorsan javítsa. Ha a javítás ennek ellenére sem történik meg, ne várjatok sokat, hanem forduljatok augusztus 18-áig bármelyik IV-taghoz
Augusztus 10. és 30.között felkerül az összes vizsga. Ha valamelyik tárgyból szeptember elsején nem láttok vizsgát, akkor abból már nem is lesz. Kérjük a tanárokat, ne hagyják az utolsó pillanatra a vizsgák feltöltését!
A vizsgák megírására szeptember 15-éig van lehetőségetek.
A kijavított vizsgalapokat a tanárok szeptember 25-éig küldik vissza a diákságnak. Kérünk minden tanárt: a vizsgajavítást se hagyja a legutolsó pillanatra. Egyrészt kérés ez azért, mert egy nap alatt nem érdemes 100 vizsgának nekiesni. Másrészt idén is előfordulhat, hogy valamelyik diák vizsgalapja hibásan érkezik. Ilyenkor azt töröljük, és a diáknak lehetőséget adunk az ismételt beküldésre. Azonban ha valaki 25-én javít... Nem is magyarázom tovább.
A házakra vonatkozó határidők:
Belső pályázatok: Minden házban augusztus 15-ig leállnak. A házvezetők augusztus 20-ig oszthatják ki a bent lévő pontokat.
Összegezve, röviden:
augusztus 10: megindul a vizsgafeltöltés
augusztus 15: tanév vége, nincs több chates, fórumos óra, nincs több szorgalmi- és pályázatkiírásaugusztus 21: minden szorgalmi, pályázat pontozásra kerül, a pontrendszer lezáraugusztus 30: a legutolsó vizsga is feltöltésre kerülszeptember 15: a vizsgarendszer lezár, ha valaki nem írta meg a vizsgáit, innentől már nem is fogjaszeptember 25: visszakapjátok az összes vizsgalapot, amit beküldtetek, és kiderül, sikeresen vettétek-e az akadályokat
Köszönjük az olvasást, reméljük minden világos. Ha kérdés, probléma adódik, forduljatok az IV-tagokhoz. Mindenkinek sok sikert kívánunk a vizsgákhoz! Kéz- és lábtörést!
Az Iskolavezetőség
Kedves Mindenki! Az Iskolavezetőség egyik feladata, hogy elbírálja az általatok benyújtott multikarakter kérelmeket. Ezt mi sorra meg is tesszük, viszont az, ha elutasítunk egyet, nem azt jelenti, hogy akkor nyugodtan hozzatok létre egyet illegálisan! Akit meg még el se utasítunk, arra ez pláne érvényes! Sürgősen álljatok neki megmagyarázni az egy IP-n lévő karaktereket, mert amennyiben illegális multit találunk egy hét múlva, azt szó nélkül töröljük! Az Iskolavezetőség
Sziasztok! Mint észrevehettétek, a mai mugliismeret órák csúszni fognak két órával az eredeti időpontokhoz képest. Elnézést a kellemetlenségekért! (Az álmodóm nem végzett még az egyéb feladataival, de nagyon igyekszik, és meg lesznek tartva az órák a megváltoztatott időpontkor.) Vespera De Roux
Sziasztok!
A mai 3. 4. 5. osztályosoknak tartott mugliismeret óra elmarad. (Az álmodómnak sürgős családi gondjai akadtak.) Kiírom majd, hogy melyik nap pótlom őket.
Elnézést a kavarodásért!
Vespera D.Roux
Mivel Mr Fulton nemrégiben lemondott prefektusi feladatáról -egyéb elfoglaltságai miatt-, így posztjáért pályázat hirdettetett. Több beadvány is érkezett, mind megfelelő, igényes munka. Ahogyan ez el is várható.
A beadási határidő lezárult, a pályázatok értékelésre kerültek. Mindezek alapján...
a Rellon ház két új prefektusa:- Daniel Munteanu- Leslie P. Bourne
Munkájukhoz sok sikert, kitartást és türelmet kíván,
Hűvös üdvözlettel,
Perselus Piton professzorRellon házvezető
Kedves Kastélylakók!
A mai naptól új Segítőket köszönthetünk, akik a fórumos rendezvéyek lebonyolításáért szerepelnek majd. Név szerint:
- Brianne Daisy Snaps
- Elisé Meora
- Hercegfalvi Gergely
- Leslie P. Bourne
- Melissa Mao
- Theresa Elizabeth Samantha Zephyr
Úgy látjuk, ennyi segítség bőven elég lesz egy ideig, meglátjuk, hogyan boldogulnak majd. Tehát, akik innentől jelentkeznek Segítőnek, várólistára kerülnek, és akkor "állhatnak munkába" ténylegesen, ha valamelyik jelenlegi Segítő lemond, vagy bármilyen okból távozni kényszerül.
Jelentkezni mindenesetre a megszokott bagolyko@varazslat.net címen lehet.
Az új Segítőknek pedig továbbra is jó munkát kíván:
Az Iskolavezetőség
Kedves Kastélylakók!A Segítők terén a következő változtatásokat eszközöltük:A Haladókért, Varázslat rendszerért felelősök:Távozott Várnai Rafael, a helyét Emandorie West foglalja el.Maradt: Vikohino ThaihasySzavazások lebonyolításáért felelősök:Távozott Wolf Roberto Zoltán, helyére Anne-May Lafyett kerül.Maradt: Sebastian FelagundAz Edictum lektorai:Maradtak: Anne Amber és Liana StonekingEzen kívül, a csapathoz csatlakozott még Allegra Black, ő azonban innentől a fórumos események, rendezvények lebonyolításában ténykedik teljes erőbedobással, más feladatot ezen kívül nem kap. Úgy látjuk, jelenleg ez utóbbi feladatkörben lenne szükség segítségre mindössze, így az Iskolavezetőség innentől olyan diákok/tanárok jelentkezését várja, akik szívesen szerveznének és bonyolítanának le programokat a fórumos szerepjáték keretében.Jelentkezni továbbra is a bagolyko@varazslat.net címen lehet.Az új Segítőknek jó munkát kíván:Az Iskolavezetőség
Kedves Mindenki! 4 pályázatot kaptam,amelyek mind tetszettek,de végül mivel csak három helyezett lehet,a harmadik helyen holtverseny alakult ki.Miért nem az elsőn?-kérdezhetnénk....Azért,mert Meggie Conrad "kissé zakkant" élete magasan verte az elvárásaimat.Tehát a sorrend: 1.Meggie Conrad Eridon Jutalma:25 pont 2.Matthew Staffer Eridon Jutalma 20 pont 3.Szakács Ágota Beáta Navine és Elisé Meora Navine Jutalmuk 15-15 pont Mindannyiuknak köszönöm a részvételt: Carina Müller
Kedves Kastélylakók!
Az Iskolavezetőség és a Kalandmesteri brigád pályázatot ír ki Mesélő felvételére.
A leendő Kalandmesternek/Kalandmestereknek a következő feladatokra vállalkoznak: fokozott aktivitást kell vállalniuk a fórumon zajló életben, a játékra való felhívásoknak eleget kell tennie. Egy hónapban legalább három alkalommal mesélnie kell, képesnek kell lennie minden alkalommal új, sokszínű játéklehetőséggel előállni. A többi Kalandmesterrel együttműködve folyamatosan tartsa a kapcsolatot velük.
Ezen kívül figyelembe kell vennie, hogy diákként nem lehet kviddics-csapattag többé.
Az oldalon betöltött posztjától függetlenül, bárki jelentkezhet, legyen tanár, diák, vagy prefektus.
A feltételek a következők:
- Legalább fél éve aktív (!) tagja a közösségnek, a fórumos szerepjátéknak (nem csak az OFF-csevegőkre terjed)
- Haladó, az oldal szerepjátékra vonatkozó szabályait álmából felkeltve is kívülről tudja
- A játékára eddig semmilyen panasz nem érkezett, a realitás keretein belül játszik
- Elég fantáziával rendelkezik hozzá, hogy magától új helyzeteket teremtsen a fórumon, ezzel színesítve mások játékát
- Képes több másik álmodóval együttműködni, megbízható
A pályázatban a következő szerepeljen:
- Álmodó neve, életkora, a regisztráció dátuma, rövid bemutatkozás.
- Eddig milyen szerepjátékos oldalakon fordult meg, milyen tapasztalatai vannak
- Vélemény, miért lenne jó Kalandmester, mivel tudná színesíteni a kastély életét, milyen tervei vannak
- És a két beugró feladat:
1: Kastély-béli ünnepek
Válasszon egyet az alant felsorolt ünnepek közül, írjon rá rövid kalandot, hogyan tenné színesebbé, mint Mesélő
- Karácsony/Mikulás
- Húsvéti tojásszedés
- Újévi pezsgőbontás a tanárokkal
Ehhez nyugodtan hozhatnak létre karaktereket, akiket irányíthatnak, de igazából arra vagyunk kíváncsiak, milyen szituációkat találnak ki, mennyi játéklehetőséget ad, mennyire köti meg a többi játékos kezét vele.
2: Szituációs gyakorlat
Adott kastély-béli, nagyon egyszerű és hétköznapi szituációra alkossa meg, hogyan kapcsolódna be! Először egy komplett hozzászólást várunk, utána pedig kifejtést, miként vinné tovább a cselekményt. Gondoljon arra, hogy a játék szerteágazhat, többféle kimenetek lehetséges, ezeket dolgozza ki.
A szituáció: Két diák a rét egyik padján ül, rémesen unják magukat, azon tanakodnak, talán ideje lenne tenni egy kellemes sétát az erdő mélyén.
A pályázatokat Bagolypostán én, Hidoi Mononoke várom. Ugyanígy, a felmerülő kérdésekre is szívesen válaszolok, msn-en vagy privát üzenet formájában bárki elér.
Határidő: 2009. 08. 15. 23:59
Sok sikert!
Hidoi Mononoke A Kalandmesterek és az Iskolavezetőség nevében
Kedves diákok és tanárok!
Mától újra munkába áll az Iskolavezetőség, kérdéseitekkel, kéréseitekkel keressetek bennünket nyugodtan. Az eddig befutott kéréseket igyekszünk gyorsan teljesíteni, és a kérvényeket is mihamarabb elbírálni.
Iskolavezetőség
Felhívnám minden szorgalmi író figyelmét, mielőtt megírna egy feladatot, olvassa el a szorgalmi feladatokhoz tartozó feltételeket! Nem hiába írtam le, emeltem ki, húztam alá!
Utolsó eset!! volt, hogy e-mail cím alapján kerestem ki a kedves beküldőt és adtam pontot munkájára!
Löwenhjelm Arisztid
Kedves diákok és tanárok!
Ez úton szeretnénk tudatni, hogy holnaptól (július 14-étől) az Iskolavezetőség ideiglenesen házon kívül tartózkodik, ugyanis jelenlegi hét tagjából hat a Varázslatos Tábor résztvevője lesz.
A szünet ideje alatt kérvényeiteket továbbra is beterjeszthetitek, de elbírálva csak a szünet lejárta után lesznek. Ugyanígy szünetel a karanténos kérelmek teljesítése: holnap estétől a karanténból se ki, se be nem lehet menni. (Aki mégis játszana, az gyorsan kérje ki magát, még ma.)
Különösen fontos ügy esetén Lamia Wallace-t, az egyedüli elérhető tagok keressétek, kérdéseitekre ő fog választ adni. A szünet július 25-éig tart, aznaptól minden visszaáll a normális kerékvágásba.
Megértéseteket köszönjük!
Az Iskolavezetőség
Kedves Mindenki!
Egy kis időre kivonom magam az iskola életéből, álmodói okok miatt. Szorgalmikat küldhettek nyugodtan, igyekszem minél előbb értékelni őket, de kérem ne várjátok el tőlem, hogy határidőre meglegyek velük.
Az Eridon sem marad magára, Ugaros Karolina professzorasszony minden feladatot tökéletesen el tud látni.
Ne örüljetek, még visszatérek!

Sebastian Felagund.
Kedves Kastélylakók!
Bogolyfalva és az Iskola vezetősége úgy határozott, hogy a falu erre a hétvégére is megnyitja kapuit a diákság előtt. Így tehát, a mai naptól mindenki ellátogathat oda, arra figyeljetek mindössze, hogy vasárnap estig térjetek vissza a kastélyba.
Az Iskolavezetőség
Lusta HVB-t tanulók!
Mindössze két pályázatot kaptam, abból is csak egy felelt meg elvárásaimnak, épp ezért Alexis Hilary Schwarz kapja az első helyezetnek járó pontot, de mivel elküldte a kérdéseket, és néhányra válaszolt is Lili Mhors diákunk 5 pontot kap.
Papp Márton Olivér
Kedves Mindenki!
Eme pályázatom talán egy kicsit jobban érdekelte a diákságot, mint az előző, erre ugyanis kaptam 4 munkát, összesen. Elég kevés, de elfogadom.
Tanársegédemmel összeültünk, elolvasgattuk a pályázatokat és közösen felállítottuk a sorrendet. Íme:
I. helyezést ért el Rúben Löwenstein (Levita), jutalma 30 pont!
II. helyezést ért el Drohend Evea (Navine), jutalma 25 pont!III. helyezést ért el Uriza Gingova (Navine), jutalma 20 pont!
Különdíjas: Emily Rossum (Navine), jutalma 15 pont!
Gratulálok mindenkinek, akik vették a fáradtságot, és ilyen szép bemutatókkal készültek nekem!
Sebastian Felagund,Szaktanár.
Nagyon szép számban érkeztek be munkák az első MSzV-pályázatra, nehéz is volt a döntés, de végül megszületett.
Különdíjas lett: Emily Rossum (Navine), akinek gratulálok a kiváló rímeihez! (10 pont)
III. díj: Chatarine G. Arrison (Navine), akinek kimagaslóan színes képzőelereje van (20 pont)
II. díj: Amanda Shrewd (Levita), aki meglátta a színek és szavak mágikus erejét (25 pont)
I. díj: Anne Amber (Navine), aki a legtehetségesebb Pilinszky-intertext

(30 pont)
Gratulálok minden pályázónak!
Keating professzor
Kedves Mindenki! Kaptam szép számmal pályázatot, de sok esetben nem értették mit szerettem volna. Igazán csak 3 diák pályázata volt elfogadható, így közülük választottam ki a nyertes pályázatot. Ezzenel kihirdetem a pályázat eredményét: II. Helyezett: (megosztott!!) Pamela Preston Xyzkrazkhar Úní Mind a ketten 25-25 ponttal gazdagították a házukat. I. Helyezett: Akinek külön gratulálnék, mivel fantasztikus pályaművet nyújtott be! Hela Zitsep Neki is jár a 30 pont a pályázatért, és a plusz 20 pont. Emelett ahogy az a hirdetésben is benne volt, a pályaművét kirakom a Tanulás/Kártyajóslás/Minden évfolyamnak fül alá, hogy el tudja olvasni mindenki! Köszönöm az élményt mindenkinek! Csodaszép napot Mindenkinek! Tisztelettel: Fekete Szirom
Az Érdeklődőknek!
Lezajlott egy újabb pályázat, amire ismét kaptam egy-két munkát, ezt fogom most értékelni.
Ugye a feladat egyszerű volt, ismét... ami nem tükrözi a diákság érdeklődését, de mindegy is. A lényeg az, hogy azért páran megpróbálták. Így a következő eredmény született.
Pamela Preston, Levita 15 pont.
Rosali Blueeyedoll, Navine 3. hely, azaz 20 pontAmanda Shrewd, Levita 2. hely 25 pont üti a markát. Anne Amber, Navine 1. hely 30 ponttal elvitte a legjobb pályamű címet.
Köszönöm.
Csíkszentmihályi