37. tanév, szorgalmi időszak
Légy üdvözölve, kedves Látogató!
HírekFórumRegisztrációAz Iskoláról
Fórum Navigátor
Bagolykő Mágustanoda FórumSzabályok és információkVilágleírásÉrdekességek

Oldalak: [1] Le | Téma száljai | Témaleírás
Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
Írta: 2018. április 29. 22:04 | Link

Általánosan a kviddicsről

Az alábbi témát azért hoztuk létre, hogy mindenki teljesebb képet kaphasson a világunk legnépszerűbb sportjáról, háztól, évfolyamtól, rangtól függetlenül. Megtalálhatóak lesznek többek közt a témában:
  • Csapatok
  • Események
  • Ezzel kapcsolatos információk
  • Válogatottak keretei és adatai

Az itt összegyűjtött tartalom alkotásában és összegyűjtésében közreműködtek: Annelie Freya Merkovszky, Maja Bojarska, Markovits István, Yarista Palarn, Keith Coltrane és jómagam. (Lewy Bojarski)
Utoljára módosította:Ambrózy Henrik, 2020. március 1. 00:09
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
A Brit-Ír Kviddics Liga csapatai
Írta: 2018. április 29. 22:35
| Link

Caerphilly Catapults
Az 1402-ben alapított walesi klub játékosai keresztben csíkozott, világoszöld-piros talárban játszanak. A Catapults tizennyolcszor nyert bajnoki címet a ligában, 1956-ban pedig az Európa Kupa döntőjében is diadalmaskodtak. Leghíresebb játékosuk, „Durrbele” Dai Llewellyn tragikus halála után hozták létre a korábban már említett emlékérmet.


Chudley Csúzlik
A Csúzlik 1334-es megalakulásuk óta huszonegy bajnoki címet szereztek, de utoljára 1892-ben vihették haza a kupát, és teljesítményük az elmúlt több mint száz évben nem volt valami fényes. Élénk narancssárga csapattalárjukon két fekete C betű és egy suhanó csúzligolyó látható. Jelmondatukat 1972-ben „Győzni fogunk!”-ról „Fohászkodjunk, és reméljük a legjobbakat!”-ra változtatták..


Dimbourne-i Darazsak
A Dimbourne-i Darazsak sárga-fekete, keresztben csíkozott talárját darázs képe díszíti. Az 1312-ben alapított csapat tizennyolcszor szerzett bajnoki címet. Úgy tartják, hogy a klub nevét egy 17. századi baleset miatt kapta, az Appleby Arrows elleni mérkőzésen. Az egyik terelőjük a pálya melletti da ágai közt felfedezett egy darázsfészket és az ellefél fogója felé ütötte azt. Annyi csípést szenvedett el a srác, hogy fel kellett adja a karrierjét. A dimbourne-iek megnyerték a mérkőzést, s úgy döntöttek, a darazsat választják szerencsét hozó jelképüknek. A Darazsak szurkolói (a „szurkák”) körében hagyomány, hogy hangos zümmögéssel igyekeznek megzavarni a az ellenfél hajtóját a büntetőtámadás elvégzése közben


Falmouth Falcons
A Falcons-játékosok talárja sötétszürke és fehér, emblémájuk sólyomfejet mintáz. A csapat már az 1414-es alapítástól kezdve a kemény játék híve; ez különösen igaz volt világhírű terelőikre, Kevin és Kari Broadmoorra, akik 1958-tól 1969-ig játszottak a csapatban, és akikre a Varázsjátékok és Mágikus Sportok Főosztálya nem kevesebb, mint tizennégy alkalommal szabott ki eltiltást veszélyes játék miatt. Az egyesület mottója így hangzik: „Győzzünk, de ha nem megy, legalább törjünk be pár fejet!”



A Holyhead Harpies igen régi walesi klub, 1203-ban alapították. A megalakulás óta kizárólag boszorkányok játszhatnak a csapatban. Kviddicstalárjuk sötétzöld, mellrészét arany karom díszíti. Egyéb érdekesség a Hárpiákról, hogy az összes ismert játékosuk - kivéve Valmai Morgant -, vezeték vagy keresztneve 'G' betűvel kezdődik.


Kenmare Kestrels
Az 1291-ben alakult ír egyesületet világszerte népszerűvé tették kabala leprikónjaik szellemes mutatványai és szurkolóik gyönyörű hárfajátéka. A Kestrels játékosok smaragdzöldben lépnek pályára. Talárjuk mellrészét két, háttal egymás felé fordított K betű ékesíti.


Montrose Magpies
A Magpies-t 1326-ban alapították, mára a brit-ír liga történetének legsikeresebb csapatának mondhatják magukat: harminckét alkalommal nyerték el a bajnoki címet. Kétszeres Európa Kupa győztesek, nemzetközi szurkolótáborral büszkélkedhetnek. A Magpies-talár fekete-fehér, elől és hátul szarka-embléma díszíti.



Az 1163-ban alapított Porpicy SC a liga legrégebben alapított csapata. Huszonkétszer nyertek brit-ír bajnokságot, és kétszer Európa Kupát. A Porpicy SC játékosainak tengerészkék talárját a klub jelképe, a két keresztbe tett arany sáslevél ékesíti.



A csapat hazája Skye szigete, a Hebridákban, 1292-ben hozták itt létre. A „Pride”-ok, ahogy szurkolóik nevezik őket, mellrészén arany csillaggal díszített bíborszínű talárban játszanak.


Tutshill Tornados
A Tornados játékosok égszínkék talárjuk mellén és hátán két-két sötétkék T betűt viselnek. Az 1520-ban alapított csapat legnagyobb sikereit a 20. század elején érte el, amikor - brit-ír rekordot döntve – ötször egymás után szereztek bajnoki címet a ligában. Továbbá az ő nevükhöz köthető a leggyorsabban megszerzett győzelem, ugyanis a fogójuk 3 és fél másodperc alatt kapta el a cikeszt.


Wigtown Wanderers
A skót határvidéki klubot 1422-ben alapította egy Walter Parkin nevű varázsló-mészáros hét gyereke. A századok során sok Parkin-ivadék játszott a csapatban, de az alapítók emlékét őrzi a Wigtown Wanderers ezüstszínű hentesbárddal díszített vérvörös kviddicstalárja is.


//A képek a Pottermore-ról származnak//
Utoljára módosította:Lewy Bojarski, 2018. április 29. 22:45
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
Budapesti székhelyű csapatok
Írta: 2018. április 29. 22:37
| Link

Aquincumi Acromantulák
Óbuda, a római kori Aquincumban alapított csapat. Jelképük az acromantula, mivel a legenda szerint Aquincum varázslói annak idején ezekkel a lényekkel őriztették mesés kincseiket. Az idők során mindig akadt egy-két elszánt máguskalandor, akik megpróbáltak a kincs nyomára bukkanni, mindeddig sikertelenül. Az egyik ilyen pórul járt kalandor, Gécz Benő vágott bele a kviddicscsapat szervezésébe 1857-ben. A sportban több sikerrel járt, az óbudaiakat rövidesen már a legjobb amatőr csapatok között tartották számon. 1924-ben meg is nyerték az első Budapest Bajnokságot, majd 8 éven át megőrizték a ligatagságot, igaz egyszer sem végeztek az ötödik helynél előrébb. Azóta többször is feljutottak újból, de legfeljebb két-három évre ragadtak meg az országos bajnokságban.  A 2017-es idényben nem sikerült kvalifikálniuk magukat.

Csepeli Csibészek
Nevük ellenére ez idáig nem sokat vizet zavartak, egyszer sem sikerült feljutniuk az országos bajnokságba, ötször is az osztályozón buktak el. A profi státusz ellenére is inkább lelkes amatőröknek nevezném őket, akiket sokkal inkább a szórakozás, semmint az eredmények motiválnak.  A játékuk nem kifejezetten rendezett és az edzőik sem szoktak egy-két idénynél tovább maradni, mert a játékosaiknak... mondjuk úgy, hogy sajátos szemléletei és hozzáállása van az élethez. Ez nem hangzik rosszul, de emiatt többször is felvetődött, hogy a Csibészek helyett más csapat kapjon profi státuszt, azonban ekkor mindig megrázták magukat és elhallgattatták a médiát.

Ferencvárosi Főnixek
A legeredményesebb fővárosi csapatok közé tartoznak, ők szerepelhettek a legtöbbször az országos bajnokságban, hat alkalommal meg is nyerték azt. Velük történt meg, hogy abszurd módon az egyik bajnoki címük után elvesztették az osztályozót az Újpesti Unikornisokkal szemben, így címvédő létére nem indulhattak az országos ligában. Az Unikornisokkal azóta legendássá vált a rivalizálásuk, a két csapat örökrangadóját fokozott biztonsági intézkedések közepette rendezik meg.  Szurkolóik hatalmas elégtételt éreztek, mikor az új szabályzás életbelépett.

Istenhegyi Ifjak

A budai illetőségű csapat egy érdekes esemény okán alakult meg.  1847-ben a budai hegyvidék német földrajzi neveinek (hegyek, völgyek, városrészek nevei) magyarosítását kihirdető ünnepi esemény, az úgynevezett Dűlőkeresztelő során az addigi Raitzenköpfl-t Istenhegyre nevezték át. Jó néhány fiatal varázsló is lelkes támogatója volt a mozgalomnak, és hogy a köztudatban minél jobban megragadjon a magyar elnevezés, megalapították az Istenhegyi Ifjak elnevezésű kviddicsklubot. Az országos bajnokságban többször részt vehettek, legjobb eredményük a harmadik hely, amit már háromszor is elértek.  

Magyar Mennydörgők
A Magyar Mennydörgők név alatt nem csak sárkányokat, hanem 1909 óta kviddicscsapatot is érthetünk. Még hozzá egy kiváló, kilencszeres országos bajnok, Európa Kupa elődöntős csapatot. A fővárosi csapatok közül a legtöbb bajnoki címmel rendelkeznek, és eddig ők jutottak a legmesszebbre a nemzetközi kupában, a legjobb négy közé az Európa Kupán. Itt egyébként csak a későbbi győztes Vratsa Vultures nevű bolgár csapat tudta megállítani őket, egy kiélezett mérkőzésen.  

Szigeti Szirének

A Holyhead Harpies mintájára alakult meg a csapat 1921-ben, azaz kizárólag boszorkányok játszhatnak náluk. A profi státuszért erősen lobbiztak a nők egyenjogúságáért küzdő mozgalmak, és végül is sikerrel jártak, a három évvel korábban alapított csapat bekerült a Budapest Bajnokságba. Az országos bajnokságra sem kellett sokat várniuk, 1933-ban megtörték az Acromantulák egyeduralmát és négy szezonon át megtartották a ligatagságot. Legközelebb a 70-es évek végén, majd a 90-es évek elején kerültek fel az országos bajnokságba egyaránt három-három szezon erejéig, sőt 1992-ben hatalmas meglepetésre megszerezték történetük első országos bajnoki címét. A klub akkori csapatkapitányát, Bornemissza Korina, hajtót a szakemberek egyöntetűen a valaha volt legjobb magyar női játékosnak tartják.    

Újpesti Unikornisok
Országos bajnoki címek számát tekintve a második legeredményesebb fővárosi klub, hét alkalommal nyerték meg a Magyar Kviddics Liga küzdelmeit. Mégis egy negatív rekordot emlegetnek fel gyakran a csapat kapcsán, ugyanis velük esett meg az a szégyen, igaz abszolút újoncként, hogy 1948-ban győzelem nélkül végeztek az országos bajnokság utolsó helyén. Néhány évvel később meg megverték a bajnoki címvédő Főnixeket az osztályozón. Ez a kettőség általában is jellemzi a csapatot, hullámzó a teljesítményük. A szurkolóknak gyakran az idegeikre megy ez a kiszámíthatatlanság, és sajnos idegességüket nem egyszer vandál módjára vezetik le.    

Városi Vagányok
A klubnak nincs epikus eredménylistája, de az irodalomtörténetbe már beírták magukat. A 70-es években történt, hogy osztályozót játszhattak a Szirénekkel a ligatagságért. A Vagányok őrzője, Pallér Levente pedig pont a Szirének hajtójába, Körmöcz Brigittába volt reménytelenül belebolondulva. Szeretett volna imponálni a lánynak, ezért hogy finoman fogalmazzak, nem adott ki mindent magából a pályán, csapata el is szenvedte az osztályozók történetének legnagyobb vereségét. A turpisság gyorsan kiderült, Pallért bundázás gyanújával hatósági eljárás alá vonták. Mi lett a sorsa, és vajon sikerült-e elnyernie Brigitta szívét? Kideríthetik, ha elolvassák Szentkuthy Abigél: Légből kapott szerelem című, nagysikerű romantikus regényét.  
Utoljára módosította:Ambrózy Henrik, 2020. március 1. 00:09
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
Profi Magyar Csapatok
Írta: 2018. április 29. 22:39
| Link

Bakonyi Betyárok
1855-ben alapított csapat. 1925-ben nyertek felvételt a profi liga küzdelmeibe. Bő szabású, fehér betyárruhát viselnek, kék talárral kiegészítve. Meccseik elmaradhatatlan kelléke a karikás ostor, tudniillik ostorcsattogtatással tüzelik fel magukat és szurkolóikat a mérkőzéseik előtt.

Budapest Bajnoka
A fővárost 1925 óta minden szezonban egy csapat képviselhette a Magyar Kviddics Ligában. Budapesten jelenleg nyolc csapat található, amelyek megmérkőznek egymással a Ligatagságért. A tabella utolsó két helyén álló csapat automatikusan kiesik, helyükre a Másodosztály első helyezettje és a Budapest Bajnokság győztese kerülnek. Az osztályozó győztese elnyeri a Budapest Bajnoka címet és a következő szezonban az országos bajnokságban indul. A fővárosi csapatok részletes bemutatására később kerül sor. Ebben az évben a Magyar Mennydörgők a szerencsés csapat, aki bekerült.
     
Bükki Bikák
A Bikák 1867-ben alakultak, 1925 óta tagjai a profi bajnokságnak. Zöld talárjuk jobb mellrészét bikafej díszíti. Az első szezonjukban nagy meglepetésre rögtön meg is nyerték a bajnokságot, sőt, legközelebb csak 1931-ben avattak új bajnokot. Az évekig tartó egyeduralmat egy új játékszemléletnek köszönhették, a pályát igyekeztek magassági értelemben is nagymértékben kihasználni. (Erről részletesebben harmadik osztályban lesz szó.) A szurkolók viszont hiába várják a hetedik bajnoki címet, 1930 után csupán néhány dobogós helyezést sikerült a Bikáknak elérniük.    

Hansági Hódok
Talárjuk jobb oldala barna, bal oldala szürke, utóbbi mellrészén hódfog képe található. 1921-ben alapították a csapatot, kifejezetten abból a célból, hogy az új csapatokkal újrainduló bajnokságban részt vehessenek. Rutintalan csapatként sokáig a pofozógép szerepét töltötték be, 1963-ig folyamatosan az utolsó helyen végeztek. A 60-es években viszont tudatos építkezésbe kezdtek, a tehetséges helyi fiatalok mellé leigazoltak néhány tapasztalt, sokat megélt játékost, akikkel együtt már ütőképes gárdát alkottak. 1971-ben, a csapat alapításának 50. évfordulóján már a bajnokságot is megnyerték, azóta többször is ünnepelhettek bajnoki címet. Mind a ma napig igyekeznek felkarolni a fiatal tehetségeket, sok, mára nemzetközi szinten is meghatározóvá vált játékos pályafutása indult a Hódok színeiben.        

Hortobágyi Hajdúk
Az 1588-ban alapított csapatban a kezdetekkor kizárólag hajdúk játszhattak. Rekordot jelentő, harmincnégy bajnoki címet szereztek a Magyar Kviddics Ligában. Precíz, fegyelmezett, de ugyanakkor ellentmondást nem tűrő, kemény játékukkal Európában is nevet szereztek maguknak, első magyar csapatként nyertek Európa Kupát 1667-ben. Az 1920-as határváltozások óta sok erdélyi magyar játékos igazolt a Hajdúkba, így az erdélyi kviddicshagyományok továbbvivőjének is tekinthető a csapat.  

Kunsági Karvalyok
A Kiskunság kviddicsszerető varázslói 1823-ban hozták létre saját csapatukat. 1925-ben felvételt nyertek a Magyar Kviddics Ligába, kilépve ezzel az amatőr státuszból. Világoszöld talárjuk mellrészét ezüst karvalyfej díszíti. A karvalyfej támadóalakzat kifejlesztését nekik köszönhetjük.  Nyolcszoros bajnokok, de a legnagyobb sikerük mégis az amatőr korszakukhoz kötődik, 1908-ban, egy legendássá vált mérkőzésen, hatalmas szenzációt szolgáltatva legyőzték az akkor a világ legjobb csapatának tartott Tutshill Tornados együttesét.  

Öcsödi Ördögök
Nagyon régi klub, 1344-ben alakultak meg. Fekete talárjukon a csapat jelképe, vérvörös ördög egészalakos képe található. Az első magyar együttes, amelynek alapító tagjai között már női játékosok is voltak, sőt azóta is mindig helyet kapott legalább egy boszorkány a csapatban. A 16-18. századi boszorkányüldözések éppen ezért a megszűnés veszélyével fenyegették a klubot, több játékos is áldozatául esett a vérengzéseknek. Ez idő tájt terjedt el az Ördögökről az a - rosszindulatú ellenfelek által még ma is hangoztatott - pletyka, hogy a feketemágiát is segítségül hívják teljesítményük fokozása érdekében. A pletyka mindenesetre még nem nyert bizonyítást.      

Rettenhetetlen Replabdázók
A klubot 1770-ben alapították, tizenharmadik csapatként felvételt nyertek az akkor szerveződő Magyar Kviddics Ligába. Talárjuk fekete-arany sávos felosztású, a fekete sáv mellrészén suhanó, arany kvaff. A csapatnév a nyelvújítási hullám hatását tükrözi, a nyelvújítók igyekeztek magyar nevet kitalálni az idegen kifejezéseknek, így a kviddicset is replabdára nevezték át. A replabda szó azonban nem honosodott meg a köznyelvben, tulajdonképpen ma már csak a Rettenhetetlen Replabdázók neve őrzi a kifejezést.        

Siófoki Sámánok
A Balaton-parti csapat 1900-ban jött létre, 1925-ben indulhattak először a profi ligában. Talárjukon hét vízszintes, arany-kék hullám váltja egymást. Háromszor nyertek bajnokságot, de mégis az „örök másodikok” ragadványnévvel emlegetik őket, ugyanis a ligában legtöbbször, szám szerint tizennyolc alkalommal végeztek a második helyen. A szurkolóik számára az a legjobban fájó, hogy gyakran csak egy hajszálon múlott az első hely sorsa.      

Somogyi Sólymok
A csapatot 1401-ben alapították, Csurgón. Talárjuk világosbarna, mellrészén arany sólyomfejjel. Fogóik hagyományosan klasszis szintet képviselnek, a cikesz elkapás magyar rekordját is egy egykori Sólyom játékos, a „Száguldó Sólyom”, Supka Ferenc tartja. Már az alapítás óta nagy rivalizálást folytatnak a Tolnai Turulokkal, melyhez az szolgáltat alapot, hogy a két csapat jelképe, a turul és a sólyom könnyen összetéveszthető. Természetesen egyik csapat sem hajlandó lemondani a szimbólum használatáról a másik fél javára. A dolog pikantériája, hogy az alapítás ideje sem lehet döntő a vitában, hiszen a Tolnai Turulokat szintén 1401-ben, a Sólymokkal nagyjából egy időben alapították.    

Tolnai Turulok
A tolnai székhelyű csapat talárja egyszínű, vörös, fekete turul képével ékesítve. Az ősmagyar hagyományok nagy tisztelői, csak ők a lovat seprűre cserélték. A Tolnai Turulok játékosai híresek nagyfokú seprűbiztosságukról, elképesztő manőverekre és trükkökre képesek, a kvaff seprűvel való továbbításának úttörői. Nevükhöz kötődik egy akrobatikus mozdulatsor, az úgynevezett huszárugrás kifejlesztése, mely során két játékos a levegőben seprűt cserél.      

Vasi Vitézek
A török korszak nem kedvezett a kviddics magyarországi fejlődésének, de 1532-ben, Kőszeg sikeres védelme után, a diadalittas hangulatban, a vár megvédésében résztvevő mágusok megalapították a Vasi Vitézek csapatát. Világoskék talárjukat elöl és hátul szürke torony stilizált képe díszíti. Legendás őrzőjük, Vidos Gyula – aki az 1950-es, 60-as években a válogatottnak is alapembere volt – tartja az egy szezonban kapott legkevesebb gól rekordját. A Vitézek huszonkétszer nyertek bajnokságot, háromszor Európa Kupát, utóbbinak köszönhetően nemzetközi szinten a legeredményesebb magyar csapatnak számítanak.          

Visegrádi Viperák
Magyarországon a 14. században jelent meg a kviddics, az első magyar klub, a Visegrádi Viperák 1316-ban alakult meg. Talárjuk méregzöld, hét ezüst viperafog található rajta. Mikor vendégként lépnek pályára és a zöld színt nem viselhetik az ellenfél miatt, általában ezüst talárban lépnek színre, amin keresztbe fut egy méregzöld vipera. Mindkét mezt büszkén viselik, és szigorúan elutasítják több tíz éve, hogy új dizájnnal álljanak elő nekik. A vezetőség szereti a jól bevált dolgokat.
1328 húsvétján megrendezték a Visegrádi Ünnepi Tornát, amelyre a lengyel Grodzisk Goblins és a cseh Brno Boomslangs együttesét hívták meg, ez volt a világon az első nemzetközi szintű kviddics megmérettetés. A tornát később is rendszeresen, három évente megrendezték, egészen az Európa Kupa elindulásáig.
A Viperák bajnoki címeinek száma a huszonegyedik század elején elérte a huszonkilencet, e tekintetben a második legeredményesebb csapatnak számítottak már ekkor is. Az Európa Kupát is megnyerték két alkalommal, ráadásul egymás után, 1751-ben és 1754-ben, így az első olyan együttes lettek, amelynek a sorozatban sikerült megvédenie címét.


Bővebben



A Magyar Kviddics Liga egykori csapatai

Dévai Denevérek
Az erdélyi csapatot 1420-ban alapították. Talárjuk fekete-fehér-fekete sávos, a középső sávban vérszívó denevér képe található. A többi erdélyi klubhoz képest szerényebb sikereket értek el, de több kiváló játékost is adtak a magyar kviddicsnek. Közülük is Kemény Farkas, hajtó nevét kell megemlíteni, aki az első Világkupán győztes erdélyi válogatott csapatkapitánya volt. Legemlékezetesebb megmozdulását a legendásan brutális döntőben hajtotta végre, amikor talárja alól váratlanul száz vérszívó denevért szabadított az ellenfélre. Jelenleg amatőr keretek között működik a klub, a Román Kviddics Liga nem vette fel a Denevéreket a profi csapatok közé.      

Szélvész Székelyek
A klub alapításának dátuma 1337. Égszínkék talárjukon vízszintes arany csík választja el a Nap és a Hold szimbólumot. A magyar bajnoki címek számát tekintve a legeredményesebb erdélyi csapatnak számítanak, 25-ször nyertek bajnokságot. Az Európa Kupán is többször megmérettethették magukat, de a végső sikerig egyszer sem jutottak el. Jelenleg a Román Kviddics Liga kötelékében játszanak, a hagyományokhoz azonban erősen ragaszkodnak, kizárólag magyar nemzetiségű játékosok alkotják a keretet.    

Máramaros Mágusai
A Máramarosi-havasok vidéke ideális terepnek bizonyult a kviddicsezéshez, a játék terjedésével párhuzamosan több kisebb csapat alakult a környéken, melyek végül 1391-ben Máramaros Mágusai néven egyesültek. Talárjuk sötétkék, melyen négy vízszintes ezüst csík található. A történelmi Magyarország felbontása után Máramaros vármegyén két ország osztozott, így a csapat létezése is ellehetetlenült. Jelenleg a Máramarosi-havasok vidékén székel ukrán és román bajnokságban játszó klub is, de a Mágusokhoz nem kötődnek, így sajnos kijelenthetjük, hogy a kviddics szegényebb lett egy nagy múltú csapattal.

Kolozsvári Kviddics Kör
Erdély büszkesége, a kétszeres Európa Kupa győztes, huszonnyolcszoros magyar bajnok klub. Nagyon érzékenyen érintette a magyar kviddicsezést az 1378-ban alapított csapat határon túlra kerülése, hiszen előtte a magyar válogatott sohasem állt ki úgy, hogy legalább egy kolozsvári játékos ne legyen a kezdőjében. A román bajnokságban is az élklubok közé tartoznak, tizenegyszer ünnepelhettek román bajnoki címet. Mindezt ráadásul úgy sikerült elérniük, hogy magyar gyökereikhez mindvégig hűek maradtak. Bézs színű talárjukat babérkoszorúval körülvett három K betű díszíti.      

Lándoki Lovagok
Egy keresztes lovagrend, a Szent Sír Lovagrend néhány tagja a jeruzsálemi latin királyság 1291-es felbomlása után nem sokkal, 1313-ban Lándokra került. Közöttük volt az angol származású varázsló, Gareth Rawley, aki meghonosította a kviddicsezést a környéken. A játék népszerűsége Rawley halála után sem lankadt, sőt 1378-ban a helyiek csapatot is alapítottak, Lándoki Lovagok néven. A Lovagok talárja élénk piros, melyen ezüst karddal átszúrt ezüst R betű állít emléket Rawley lovagnak. Többszörös magyar bajnokok, jelenleg a szlovák bajnokságban képviseltetik magukat.      

Pöstyéni Pörölyök
Felvidéki klub, 1353-ban alakultak meg. Új szemléletet hoztak a terelőjátékba, a gurkó terelők egymás közti továbbításával. Talárjuk lila, melyet függőlegesen sárga csík oszt ketté, a jobb oldalon sárga pöröly képe látható. Az alapítók azért választották jelképnek ezt a kalapácshoz hasonló, súlyos kovács szerszámot, mert ezáltal is jelezni kívánták, hogy nem kegyelmeznek az ellenfélnek. Nem is kegyelmeztek, sem a magyar bajnokság, sem később a csehszlovák bajnokság tagjaként, egészen 1952-ig, amikor is bundavádak miatt kizárták őket a Csehszlovák Kviddics Ligából, ezáltal a csapat gyors megszűnését eredményezve.
Utoljára módosította:Ambrózy Henrik, 2020. március 1. 00:08
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
A Német I. Bundesliga Csapatai
Írta: 2018. április 29. 22:41
| Link

Berliner Bären
Németország egyik nagy múlttal rendelkező csapata a medvéké. Idén ünnepelték fennállásuk 150. évfordulóját. Valójában maga a csapat 154 éves, ám eredetileg csak hobbinak indult, nem pedig egyesületnek. Bejegyzésre 1867-ben került sor, mikor hivatalos védjegyükké vált a fehér alapú mez, melyet általában 5 királykék karmolás díszít keresztben. Ezzel is visszautalva a kabalájukra, mely egy medve, és amit azóta sem változtattak meg. A játékuk kiemelkedő erőssége első sorban a kontrákban rejlik. Kihasználják az ellenség védelmén keletkezett réseket és félelmetesen gyorsan át is szelik a pályát. Terelőik szinte sosem válnak el egymástól, a teniszezéshez hasonló cseleket szeretnek alkalmazni, egy játékost hajszolva kitartóan.
Összetételükben nem játszik szerepet a nemek elkülönülése, egy 19 éves lány ugyanúgy lehet az őrzőjük, mint egy 33 éves férfi, ha a tehetsége ezt lehetővé teszi.
A seprűiket kizárólagosan a bremerhaveni Grünwalder családtól szerzik be, mely lassan 70 éve szponzorálja a fővárosi csapatot.


Bayern Münchener Drachen
A klub nem mondható annyira nagy múltúnak, ha számba vesszük a több száz éves brit társait. A bajor sárkányok csapatát 1934-ben indították útjának, miután elődje, a Müncheni Macsók huszonöt meccsen át tartó csúfos vereségsorozatot követően feloszlott. Első elnöke, Friedrich Hesselink volt, aki alapításuk évétől egészen 1970-ig vezette a klubot, ezzel kimagaslóan hosszúra nyúlt karriert zárt.  Az akkori csapatok Németországban már jóval előrébb jártak, ám a sárkányok - nevükkel ellentétben -, a figyelmet első sorban nem az agresszivitásra, hanem az intelligenciára helyezték át. Ők alapították a város első kviddics-akadémiáját, melynek működési ideje hat évnél hosszabbra datált [egy hat éves kihagyást követően (1939-1945) az akadémia ismét megnyitotta kapuit és a mai napig aktívan folyik az újoncok kiképzése].  Sikereik az ezredforduló környékére forrották ki magukat és manapság szépen szerepelnek a nemzetközi megmérettetéseken is (egy alkalommal Denis Ikey, kommentátor azt állította "A sárkányok mára túlszárnyalták a róluk alkotott elképzeléseket")
A Német Kupáért folyó harc 3 legesélyesebb csapata közé tartozik.
A sárkányokról köztudott, hogy a fennállásuk óta összesen hét női játékosuk volt.
Nyugat-, illetve Közép-Európa kviddicsrajongóinak nagy része pontosan tudja, kikre is kell gondolni, ha a csapat neve felmerül.
A csapat színei a vörös, a fehér és a kék. Kabalájuk 2003-ban Rudyról, a sárkányról macira cserélték, így tisztelegve nyugdíjba vonuló edzőjük Theodore "Teddy" Braun előtt, aki ismét felvirágoztatta a klubot. Általános szóbeszéd róluk, hogy a pályán 4 hajtóval dolgoznak, mivel őrzőjük sokszor elhagyja a számára kijelölt posztot.


Plusz információk



Dortmunder Druiden
A druidák egy átlagos korú német csapatnak mondható, amit 1937-ben alapítottak, három éves működése után pedig megszűnt működni egészen 1949-ig. Ekkor új igazgatójuk és edzőjük rövidre vette a pórázt és azóta is tartja az egyesület a szokást. Miután egy játékos Dortmundba igazol, két éven keresztül kell a játékosközpontban laknia, ahonnan minden hónap 2. hétvégéjén kap két nap eltávot. Itt meg van határozva, a játékos mikor kel és mikor fekszik, személyre szabott étrendjük és edzéstervük van. Külön órákat kapnak varázslásból is, mert úgy tartják, fontos, hogy elit varázslók alkossák a csapatot.
Színeik a sárga és a fekete, címerükben állat nem szerepel. Általában a sárga dominál mezeiken. Kabalájukat 1959-ben, a harmadik alkalommal is elvesztett Német Kupa után rituálisan elégették és azóta is úgy vallják "Mindenki a maga sorsa kovácsa". Örüljünk, hogy a kabala ebben az esetben csak egy plüss-figura volt.
Rendkívül agresszív játékstílussal rendelkeznek, ahol a taktika jóval kevesebb szerepet kap, mint a nyers erő. A mérkőzéseiken rengeteg a sérülés, a büntetőpontok, specialitásuk a fogóra való vadászat, akár a másik fogó részéről is.



A csapat 1946-ban alakult és azóta rengetegen a szívükbe zárták őket. A vezetőség politikája a rajongók felé közvetlen, szeretik éreztetni, hogy a klub a rajongókért van, nem pedig fordítva. Számukra a kviddics öröm, szórakozás és elhivatottság. Nem egy játékosnak mellékes állása van, mint fodrász-kisegítő, szakács egy kis étteremben, esetleg ápoló a helyi kórházban. Szurkolóikkal szívesen beszélgetnek, fotózkodnak, gyakran adnak interjúkat és aláírást.
Azonban a frankfurti csapat szigorú, katonás neve kivetül játékstílusukra is. A masszív alkatű játékosok egyetlen gyengesége a gyors, atlétikus ellenfelekben rejlik. Szeretik a rendezett alakzatokat, az előre leegyeztetett, szinte egész csapatra kiterjedő manővereket.
Színeik a lila és a szürke, mely teljesen hasraütésszerű választás volt a részükről, mondván, hogy ők valami újat és különbözőt akarnak a kviddicsben. Közepes méretű sikerekkel rendelkeznek, de minden apró győzelem örömmel tölti el őket. Hatalmas ünneplés-sorozat vette kezdetét, mikor 1999-ben először vehettek részt a Német Liga első osztályában.


Göttingen Getingar
"Kicsi a bors, de erős." - szól a mondás. A város, mely otthont ad a darazsaknak, szintén hasonló elképzeléssel vághatott neki, mikor 1737-ben megalapította egyetemét, egy évre rá pedig annak tanulói amatőr csapattá verődtek össze, hogy egy újabb sporttal bővüljön a testedzés lehetősége. Talárjuk fekete-fehér és egy diploma is szerepel címerükben, így utalva vissza az alapításuk körülményeire. Legnagyobb riválisaik a Hannover Herren, történelmi okokból is fújnak egymásra, így ezek a mérkőzések mindig fokozott felügyelettel és ápoló-személyzettel zajlanak.
Többek között azt is rebesgetik, hogy Otto von Bismarck diákévei alatt, mikor éppen nem a könyvtárban tanult jogot, akkor a pályán, őrzőként vezette le fölösleges energiáit.
Játékosaik és rajongóik egyaránt heves természetűek, volt olyan mérkőzésük, amelyet egy félreértés által kirobbant tömegverekedés okán le is kellett fújnia a bírónak, erről az Edictum egy korábbi számában bővebben is olvashatnak.



Németország talán egyik legmegosztóbb csapatáról beszélhetünk most. Múltjuk 1612-re vezethető vissza, ám eközben több idényt is kihagytak, mert csapatuk nem volt teljes. 1782 és 1809 között teljes mértékben vissza is léptek a játéktól, az utánpótlás-fejlesztés kötötte le energiáikat. Színeik a zöld és az arany, címerállatuk, s egyben kabalájuk egy unikornis, mely feljebbvalóságukat fejezi ki. Talárjaik általában smaragdzöldek és egy időben vékony aranylapokra nyomtatták az elit rajongóik bérleteit. Egyesek szerint sztárok, mások szerint undorító, hím-soviniszta... nos, igen.
Azt illik tudni róluk, hogy 5 generációra visszamenőleg nézik a családfát és büszkén nyilatkozzák, megalakulásuk óta csakis aranyvérű férfiak játszottak náluk. Ha nem volt meg a keret, inkább visszaléptek, mint hogy félvért, esetleg nőt szerződtessenek.
Játékstílusukban is fennhéjázóak, sokszor ezért is buknak hatalmasat, mert csakis elit, kiváló cselekkel szeretnének végrehajtani, nem zavarja őket, ha veszítenek. "A morális győzelem mindenképpen a miénk" nyilatkozta egy 230-10-re elvesztett mérkőzés után Rüdiger von Strucker, fogó, monokliját a helyére igazítva.
A meccseikre sokan csak azért járnak ki, hogy kiélvezhessék a botrányt, amit a gyakori feminista tüntetők kavarnak, a boszorkányok egyenjogúságért protestálva.
Legnagyobb botrányuk a német bundesliga valaha volt legrövidebb szerződéséhez köthető, miután Wilhelm Strauss, fiatal tehetségről kiderült, hogy pár beavatkozással ezelőttig ő Wilhelmina örökösnő volt. Három órával üdvözlése után bontották a szerződését, az őt javasló tehetségkutató Thomas Klappot pedig menesztették.


Hoffenheimer Helden
A hoffenheimi csapat eredeti nevén Hoffenheimer Bullen 1912-ben kapta új nevét, melyet a város közösen kampányolt ki. Ezzel állítottak emléket a csapat hősies viselkedésének, mikor egy csalódott szurkoló táltostüzet szabadított az arénára, a játékosok pedig ahelyett, hogy menekülésbe fogtak volna, saját bőrüket mentve, maradtak, hogy a civileket mentsék. Azóta mezük is fekete-vörös színben pompázik, a jelmondatuk pedig "A hamuból új élet fakad". Így nagyobb vereségek, rossz szériák után is újult energiával vágnak bele az új idénybe.
Az ő játékosuk volt Luisa Edelbrandt, aki a német örökranglistán 1. helyet foglal el a mai napig. 30 mérkőzésen 22 alkalommal kapta el a cikeszt, ezzel női játékostársai közt egyedülállót alkotott a bundesligában.

 

//Lewy Bojarski munkája//
Utoljára módosította:Maja Bojarska, 2019. augusztus 15. 20:26
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
Írta: 2018. április 29. 22:50 | Link

428. Kviddics Világkupa - Nyitóceremónia



Április 7-én kezdetét veszi az olaszországi Rosaraban a 428. Kviddics Világkupa, melyet legutóbb 2014-ben rendeztek meg Patagóniában. A bolgár csapat győzedelmeskedett, idén azonban újra 16 csapat repül pályára azért, hogy megmérettessék magukat.

Időpontok:
Nyitóceremónia: április 7., Olaszország
Mérkőzések: április 14. és július 1. között
Szünet: május 12. és május 21. között

Az elmúlt hónapokban a világ válogatottjai mérték össze erejüket, most pedig kezdhetünk izgulni, kezdődik az igazi verseny. Ennek azonban hagyományosan a nyitóceremónia adja meg a kezdőlökést, melyet itt, a Rosaraban felépített stadionban tartanak.
Összegyűlik mind a 16 csapat és kabaláik, az edzők, támogatók és persze a rajongók. Ezen az estén a kabalák műsoroznak, a játékosok bemutatkoznak a közönségnek. A biztonsági előírások szigorúbbak lettek az előző verseny nyitóprogramján történő balesetből okulva (a nem megfelelő élőhelyen tartott kabalák vérfürdőt rendeztek), ezért idén remélhetőleg minden rendben fog menni és az összes résztvevő sérülés nélkül megússza az estét.



Helyszín: Rosara, Olaszország
Időpont: április 7., este 7-től




428. Kviddics Világkupa



Nyolcaddöntők


Olaszország - Oroszország
(április 14. - mérkőzés időtartama: 10 óra 42 perc)
250 - 350 - a cikesz az olaszok csapatáé

Japán - Nigéria
(április 18. - mérkőzés időtartama: 4 óra 10 perc)
200 - 40

Anglia - Németország
(április 22. - mérkőzés időtartama: 5 óra 37 perc)
50 - 410

Kanada - Lengyelország
(április 26. - mérkőzés időtartama: 9 óra 45 perc)
150 - 400

Norvégia - Peru
(április 30. - mérkőzés időtartama: 7 óra 24 perc)
370 - 70

Új -Zéland - Írország
(május 4. - mérkőzés időtartama: 17 óra 20 perc)
100 - 270

Bulgária - Malajzia
(május 8. - mérkőzés időtartama: 3 óra 12 perc)
300 - 30

Brazília - USA
(május 12. - mérkőzés időtartama: 11 óra 47 perc)
340 - 270 - a cikesz az amerikaiak csapatáé


Negyeddöntők

Németország - Bulgária
(május 21. - mérkőzés időtartama: 10 óra 7 perc)
400 - 300

Lengyelország - Brazília
(május 25. - mérkőzés időtartama: 5 óra 11 perc)
300 - 350

Írország - Japán
(május 28. - mérkőzés időtartama: 7 óra 34 perc)
270 - 250 - a cikesz a japánok csapatáé

Oroszország - Norvégia
(június 1. - mérkőzés időtartama: 4 óra 2 perc)
300 - 270


Elődöntők

Írország - Oroszország
(június 9. - mérkőzés időtartama: 2 óra 50 perc)
170 - 370

Brazília - Németország
(június 16. - mérkőzés időtartama: 7 óra 57 perc)
400 - 370


Helyosztók

Bronzmeccs:
Németország - Írország
(június 23. - mérkőzés időtartama: 6 óra 22 perc)
310 - 290 - a cikesz az írek csapatáé

Döntő:
Brazília - Oroszország
(július 1. - mérkőzés időtartama: 9 óra 9 perc)
370 - 370 - a cikesz döntött, ami a braziloké lett

A mérkőzések időlimitjét ebben az évben a szervezői bizottság 36 órában állapította meg a játékosokra való tekintettel. Minden tizenkét óra után 1 órás szünetet tartanak, ahol a játékosok elhagyhatják a pálya területét és pihenhetnek. Amennyiben a 36 óra alatt nem sikerül elkapni a cikeszt, a mérkőzést a gólok száma dönti el.
A bajnokság ideje alatt a stadion mellett nagy területen táborhely szolgál pihenőhelyként az idelátogatóknak, valamint találhatóak errefelé kviddicses kirakodók, boltok és éttermek, pubok is.
Szerte a világban zsupszkulcsokat helyeztek el a szervezők és a helyszín is rácsatlakozott a Hop-hálózatra.

Korábbi Világbajnokok:
1473 - Erdély vagy Flandria
1966 - Ausztrália
1974 - Szíria
1982 - Brazília
1990 - Kanada
1994 - Írország
1998 - Malawi
2002 - Egyiptom
2006 - Burkina Faso
2010 - Moldova
2014 - Bulgária
2018 - Brazília
Utoljára módosította:Ambrózy Henrik, 2020. május 17. 14:09
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
Írta: 2018. május 5. 16:10 | Link

Válogatottak infói
[Kánon+kiegészítés.]


Angol válogatott

Seprű: AIReole
Meccsenkénti gólátlag: 15 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 307 perc
Menedzser: Jonathan Ferguson
Őrző(k): Adrian Woods (Eric Parkinson)
Hajtó(k): Allegra Black, David Hook, James Stam (Benedict Ian Lloyd)
Terelő(k): Lisa Zhikin, Fleur Dubois
Fogó(k): Martin Jake Eastwood (Viviana White)


Amerikai válogatott

Seprű: Starsweeper XXI
Meccsenkénti gólátlag: 20 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 266 perc
Menedzser: John B. Chun
Őrző(k): Susan Blancheflower  (Henry Calwell)
Hajtó(k): Mercy Wardwell, Arsenia Gonzales, Quentin Kowalski (Julia Brankovitch)
Terelő(k): Julian Pringle, Lucas Picquery
Fogó(k): Darius Smackhammer (Michael Bolt)

Brazíl válogatott

Seprű: Varápidos Turbo
Meccsenkénti gólátlag: 23 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 173 perc
Menedzser: Paulo Jerera
Őrző(k): Raul Almeida (Xabi Fernandez)
Hajtó(k): Fernando Diaz, Alejandra Alonso, Gonçalo Flores (Carlito Perez)
Terelő(k): Rafael Santos, Carlos Clodoaldo (Rafinho)
Fogó(k): Tony Silva


Bolgár válogatott

Seprű: Firebolt Supreme II
Meccsenkénti gólátlag: 30 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 245 perc
Menedzser: Stanislav Botev
Őrző(k): Georgi Zdravko
Hajtó(k): Bogomil Levski, Nikola Vassileva, Stoyanka Grozda (Antonova Cristova, Zdravkov Karavelov)
Terelő(k): Boris Vulchanov, Dimitar Draganov
Fogó(k): Danielov Zaikov (Cecka Radev)

Ír válogatott

Seprű: Firebolt Supreme II
Meccsenkénti gólátlag: 17 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 197 perc
Menedzser: Barry Ryan
Őrző(k): Finghin Niallais (Dinny McMillan)
Hajtó(k): Troy O'Hara, Alexander O'Hara, Luke Aiken Darragh
Terelő(k): Jessica Wings, Jasper Wings (Michael Malone)
Fogó(k): Patrick McShane (Antoinette Myra Blackburn)


Japán válogatott

Seprű: Yajirushi II
Meccsenkénti gólátlag: 10 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 116 perc
Menedzser: Shiomi Kawakami
Őrző(k): Todoroki (Hattori Nobuhisa)
Hajtó(k): Ryuichi Yamaguchi, Kimiko Kurosawa, Yoshi Wakahisa
Terelő(k):Masaki Hongo, Shintaro Shingo (Okada Jun)
Fogó(k): Noriko Sato (Hiroku Yoko)


Kanadai válogatott

Seprű: Firebolt Supreme II
Meccsenkénti gólátlag: 14 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 209 perc
Menedzser: Keith S. Roberts
Őrző(k): Mihael Godwin
Hajtó(k):  Bradford L. Price, Jack Wilson, Melanie White (Don L. Brown)
Terelő(k): John Boswell, Ian P. Spring (Jody F. Oswings)
Fogó(k): Nancy J. Buchanon(Vern Quinones)

Lengyel válogatott

Seprű: Wierzba '17
Meccsenkénti gólátlag: 27 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 83 perc
Menedzser: Marek Chmielewski
Őrző(k): Noah Czerny (Krystian Grabowski)
Hajtó(k): Lewy Bojarski, Gabrjel Pawłowski, Marik Jaworski (Sylwester Kozłowski)
Terelő(k): Karol Jabłoński, Bratumił Woźniak
Fogó(k): Wladyslaw Wolfke (Bonawentura Wójcik)

Malajziai válogatott

Seprű: AIReole
Meccsenkénti gólátlag: 7 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 436 perc
Menedzser: Tahaani bin Rumaana
Őrző(k): Afiq Sin (Ivan Zaidi)
Hajtó(k): Kartika Suib, Jaya Katijah, Kemuning Izzati (Sylla Rajan)
Terelő(k): Amsyar Azizi, Raita Asmaa (Amirah Wawa)
Fogó(k): Shaahida bin Khaalida


Német válogatott

Seprű: Wierzba '17
Meccsenkénti gólátlag: 30 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 122 perc
Menedzser: Mathias Schäfer
Őrző(k): Manu Neuer, (Albert Grünherz)
Hajtó(k): Sebastian Sieger, Mats Hubert, Sandro Weber (Andreas Stolz)
Terelő(k): Heinrich Armer, Stefan Sven
Fogó(k): T. Erik Müller (Rea Liebhart)

Nigériai válogatott

Seprű: Starsweeper XXI
Meccsenkénti gólátlag: 12 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 301 perc
Menedzser: Maghiel Arendse
Őrző(k): Eon Marais (Piet Bosman)
Hajtó(k): Merinda Pistorius, Elna Vermeulen, Kian Opperman (Hanru Thomas)
Terelő(k): Aliko Okoye, Mercy Ojukwu (Kabili Langenhoven)
Fogó(k): Samuel Equiano


Norvég válogatott

Seprű: метеор
Meccsenkénti gólátlag: 22 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 183 perc
Menedzser: Adrian Johansen
Őrző(k):  Karl Wang
Hajtó(k): Lars Lundekvam, Iver Skagestad, Sigurd Bjerke (Christian Midtbø, Mathilde Sandal)
Terelő(k): Jakub Antonsen, Mikkel Gundersen
Fogó(k): Sigrid Kristoffersen (Regine Korneliussen)


Olasz válogatott

Seprű: Turbo XXXX
Meccsenkénti gólátlag: 17 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 188 perc
Menedzser: Calliope Padovano
Őrző(k): Giorgio Accetta (Lucio Lo Bue)
Hajtó(k): Carlo Amadio, Flavio Rizzo, Gavino Lucchesi (Camilla Mazzotta)
Terelő(k): Bruna Romano, Carina Russo (Ortensia Marcelli)
Fogó(k): Luciano Volpi

Orosz válogatott

Seprű: метеор
Meccsenkénti gólátlag: 21 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 226 perc
Menedzser: Semyon Grigorievich
Őrző(k): David Sergeyevich
Hajtó(k): Vyacheslav Dementyev, Vladimir Dragunov, Stanislava Valerievna (Zenaide Maximovna, Igor Dmitrievich)
Terelő(k): Boris Gorev, Marat Dudko
Fogó(k): Pavel Bulgakov (Marianna Yegorovna)

Perui válogatott

Seprű: Varápidos Turbo
Meccsenkénti gólátlag: 10 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 194 perc
Menedzser: César Vizcarra
Őrző(k): Jacobo Leguizamo (Mia Piñón)
Hajtó(k): Eliseo Luque, Xavier Berrocal, Débora Sáez (Dídac Llacer)
Terelő(k): Kevin Montenegro, Gustavo Campos
Fogó(k): Antonella Morterero (Máximo Capmany)

Új-Zélandi válogatott

Seprű: Firebolt Supreme II
Meccsenkénti gólátlag: 12 gól/meccs
Cikesz elkapásának átlagos ideje: 85 perc
Menedzser: Elliot Little
Őrző(k): Katie Whitehouse
Hajtó(k): Dennis Moon, Logan Begum, Aimee Hope (Lewis Davison)
Terelő(k): William Richardson, George Gregory (Ewan Briggs)
Fogó(k): Ngapo Ponika (Daisy O'Donnell)


Maja Bojarska és Lewy Bojarski munkája
(A dőlttel szedett nevek a játékban megjelenített vagy aktív, létező karaktereket jelzik. Vagy maga a karakter van/volt jelen az oldalon, vagy rokona, így behozása nem megengedett vagy  a vezetői bizottság tagjaival előzetes egyeztetést igényel.
A rózsaszínen jelzett személyek válogatottjaik kapitányai.


Utoljára módosította:Maja Bojarska, 2019. augusztus 15. 20:23
Hozzászólásai ebben a témában

Lewy Bojarski
INAKTÍV


Lengyel csk | Satan | Apuci | Mr Schwarz| kewy
offline
RPG hsz: 1199
Összes hsz: 2273
A lengyel ekstraklasa csapatai
Írta: 2018. május 23. 01:25
| Link

Grodzisk Goblins
Szám szerint 23 alkalommal győzedelmeskedtek mindenki felett, ebből egyszer zsinórban 6 szezonon keresztül tették meg. Ezen csapatban vált híressé a világ talán legkreatívabb fogója, Jozef Vronszkij is. Másik híres játékosuk, egy másik generációból Adam Kuszczak. Sokak példaképe, ő büszkén viselte a fekete-méregzöld talárt, és pózolt a kampós orrú manó kabalájukkal, aki a Grogo névre hallgat, igen kreatívan.
Az egyetlen csapat a ligában az övék, akik nem használnak és sosem használtak más seprűt, csak egy bizonyos angol gyártóét.


Legia Wrozław
Az egyik legtöbbet pénzelt és ennek gyümölcsét legkevésbé sem hozó klubcsapat. Rengeteg sztárt hoztak, a legújabb seprűket vették és a legprofibb felszereléssel látták el a csapatot, a tulajdonosok mindig nagy tőkével bíró milliárdosok voltak, ám sokszor dühösek maradtak. Jelenleg a vezetőséget is sztárokból állítják össze, akiknek bár már leáldozott, a szakmai tekintélyüket nagyra értékelik. Az egyik ilyen neves exjátékos Krysztof Bojarski. A befektetésük annyiban volt kamatozó, hogy a csúnya kieséseket megúszták, majd kezdtek éledezni is.Egyik legnevesebb tagjuk, terelőjük Petre Konstantyn Flaviu, aki gazdag örökösként nem csak népszerűségével járult, de tehetségével is a csapatmunkához. Erős akaratú játékos hírében állt a válogatott és a klub körében egyaránt. Ő a mai napig erősíti és reméli a legjobbakat a Wrozław számára. Színeik a zöld és fehér, kabalájuk pedig kelpiként biztatja őket minden mérkőzésen.


Korona Kraków
Az első, és magukat egyetlennek tartó krakkói alakulat 1772-ben alapult, ám csak az első selejtezős versenysorozatban tudtak bemutatkozni anyagi problémák miatt. 14 játékost adott az ifi program a klubnak és a világnak összesen. Ebből négyen itt lettek világhírűek a klubnál. Krystian Grabowski (lengyel), Rea Liebhart (Czettner R. Luca, magyar-német), Igor Dmitrievich (orosz) és Zdravkov Karavelov (bolgár).
Kabalájuk egy sas, aki a mezükön kívül egy koronát is visel, jelezve helyüket az országban, hogy bizony magasan vannak és tiszteletet érdemelnek. Színeik a kék és fehér (valamint ezüst) a csapatuk pedig a második legeredményesebb csapat, túl sokszor is. 1990 és 2002 között az "ezüst alakulat" nevet aggatták rájuk, ugyanis 12 év alatt 9 alkalommal lettek másodikok, 3 alkalommal pedig hátrébb végeztek. Most aranykorszakukat élik, ha úgy tetszik, 2012 óta 2 kupa és 4 bajnoki győzelem az övüké, ezzel történelmük során már 15-nél járnak.


Plusz információk

Polonia Warszawa
Szintén 1772-ben alakult klub, nagy rivalizálásban is élnek a velük egyidős Karkówi alakulattal. Jellemzően erős és nagy tradíciókkal rendelkeznek, mindig is világszinten elismert klubok között emlegették és a liga egyik legjobbjai. A kiesés nem fenyegeti őket és legtöbbször a játékosállományuk is olyan nagy nevekkel van felszerelkezve, akik vagy ott játszásuk alatt, vagy kicsit később, de világsztárokká nőtték ki magukat. Egyik ismer családi szála a klubnak Krysztof Bojarski és Lewy Bojarski, akik apja és fia. A 90-es évek elején kezdtek el előbb 14-18, majd 10-18 év közötti fiatalokat edzésre csábítani és segíteni a fejlődésüket. A mai napig gördülékenyen működik ez a rendszerük, ami csak segíti a Warszawa alakulatát az újabb és újabb címek elérésében. Múltjuk sem említésre méltatlan, hiszen közel 20 bajnoki címet jegyezhetnek, és a kupát is elhódították már 3 alkalommal.
Színeik a piros és a fehér, erős kötődést mutatnak az országhoz, ám a válogatottól mindig elég könnyen eltértek. Változó, hogy milyen minta rajzolódik talárjukon, azonban a kabalájuk állandó. Egy oroszlánt mintáz, ami a bátorság, az erő és a vadság szimbóluma számukra. Gyakran hallani a csapat tagjaitól, hogy mérkőzések előtt közös csapatüvöltéssel hagyják el az öltözőt, sokak szerint ebből indulhatott el a kabalájuk útjára.


Wisła Lubin
A teljes vezetőség, az edzői és menedzseri réteg és a játékosok is javarészt nőkből állnak, jelenleg is csak három férfi, két terelő és egy hajtó tartózkodik a csapatnál, ám mint cserék kizárólag. Büszkék rá, hogy ilyen felállással bátran és erősen képesek önmagukat képviselni, mikor a piros-arany mezükben pályára lépnek. Eddig egyszer sikerült elhódítaniuk a bajnoki címet, és négyszer a kupát, egyszer pedig a szuperkupát is. Ezek azok a dátumok, amikből a klub erőt és motivációt merít újra és újra. Náluk játszik a kanadai válogatott kapitánya, Melanie White is például már több, mint 8 éve. Kétszeres kupagyőztesnek, és egyszeres szuperkupagyőztesnek mondhatja magát.
Kabalájuk egy viking nő, aki mérkőzés előtt, alatt és után általában a közönséget riogatja, de ők ezt mókásnak találják. Lehet nem éppen ez a cél.


Zabrze Zebry
A zebrák az egyik agressziójukról leginkább hírhedt csapat a ligában, amit sosem kendőztek.  A fogóik is, így nem volt a gyorsaság és ügyesség az erény, ám a testi fölénnyel imádnak élni a játékosaik, különösen ha a gyengébbik nem képviseli magát a másik oldalon.
Fekete-fehér átlósan csíkos mezekben lépnek pályára, kabalájuk pedig a nevükben is jelzett zebra. Jelenlegi leghíresebb játékosaik közül való két, az országok válogatottaiban is megforduló személy, a bolgár Georgi Zdravko és az orosz Boris Gorev.





Lechia Gdańsk
Az őrzőjük azzal szerzett nevet, hogy negyedik hajtóként funkcionál a meccsek több, mint felén és bátran bevállalnak 2-3 potyagólt az eredményesebb meccs érdekében. A fogóik rendszerint arra játszanak, hogy a hajtók védelmét is élvezve, minél kevesebb hibával végigvigyenek egy meccset, miközben akrobatikus mutatványokat visznek véghez. Ők nagy vesztesei az általános osztályozós meccseknek, sosem nyertek még bajnokságot, a kupában viszont rendszeresen kedvez nekik Fortuna.
A viseletük narancssárga-fekete, melyet eredendően narancssárga-aranyként viseltek, ám a sikertelenségük után az új arculattal megfosztották őket ettől. Kabalájuk egy aranyhal.


Cracovia Kielce
A Kielce sosem nyert még semmit, mégis mindig sikerült az adott év bajnokától kikapniuk a kupadöntőben, ezzel indulási jogot szerezve maguknak. Minden megnyert mérkőzésüket a fogójuknak köszönhetnek, aki jellemzően gyorsan és pontosan végzi a munkáját, amire rá is kényszerül, hiszen hajtóik gólátlaga meccsenként alig éri el a nyolcat.
Talárjuk lila, keresztben három darab ezüst csíkkal, amibe három lengyel kifejezés van vésve, a csapat alapköveire utalva. Sorban Reménykedni, küzdeni, győzni. "Mieć nadzieję, walczyć, wygrać". Kabalájuk egy repülő mókus, akinek megszemélyesítőjét ugyan homály fedi, de gyakran szórakoztatja seprűn különleges mozdulatokkal a nézőket. Állítólag korábban akrobatikával foglalkozott és mugli filmekhez kaszkadőrködött.



Bővebben a tanórában.
~ Daisy Blue Berry munkája
Utoljára módosította:Maja Bojarska, 2019. augusztus 15. 20:27
Hozzászólásai ebben a témában


Oldalak: [1] Fel | Téma száljai
Bagolykő Mágustanoda FórumSzabályok és információkVilágleírásÉrdekességek