37. tanév, szorgalmi időszak
Légy üdvözölve, kedves Látogató!
HírekFórumRegisztrációAz Iskoláról
Fórum Navigátor

Ki Online?
Bagolykő Mágustanoda Fórum - Huszthy Attila összes RPG hozzászólása (28 darab)

Oldalak: [1] Le
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. március 23. 18:13 Ugrás a poszthoz

Artemisia Rubya


Szerda van, délután és esőre áll az idő. Az órák még nem kezdődtek el, így hősünk rengeteg szabadidejét igyekszik értelmesen eltölteni. Nem szereti az üresjáratokat, sem a lustálkodást, bár néha jól tud esni az is, mint tavasszal a gyenge eső a vetésnek. A gyakorlótanár eddigi ténykedését összegezve, több időt töltött a kastélyon kívül, mint annak falai között, de jobban érdekli a külvilág egyelőre legalábbis. Később már úgyse nagyon lesz ideje a környéken bóklászni, így most kihasználja üres óráit.
Mivel egy szál kicsike bőrönddel érkezett, egy-két dolgot be akar szerezni még az iskolai roham előtt. Nem nagy igényű, a kolostor nem öt csillagos szálloda, megszokta, hogy ne tegye magasra a szükségleteit. Szappan, törölköző helyett amúgy is megteszi a egy tisztító bűbáj, elvégre mágus vagy mi a szösz. Meg-megáll egy-egy asztal kínálatánál, de sokat csak egynél időzik, mégpedig ahol a jóslással kapcsolatos eszközök, kellékek találhatóak. Nem, nem akar semmi ilyesmit venni, ezek a dolgok csak elvi szinten érdeklik, bár lehet, hogy be kell majd szerezniük pár szemléltető alkalmatosságot, de ehhez Aurórának előbb pénzt kell kerítenie a gazdasági igazgatótól, úgyhogy most csak terepszemlét tart. Könnyen lehet, hogy nincs is a férfinél pénz, amilyen lezser, simán eljön vásárolni mágusforintok nélkül, pedig a szép mosolyáért itt nem kap semmit. Elfáradva a nézelődésben, leül az egyik pad, egyik üres helyére. Nagy a tömeg, nyüzsög a nép, az ülőhelyek is elfogytak, viszont az eső lába is igencsak lóg, könnyen lehet, hogy egy hideg zápor majd szétkergeti a sokadalmat. Egyelőre még nincs veszély, élvezi a pihenést, lehunyt szemmel.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. március 24. 12:43 Ugrás a poszthoz

Artemisia Rubya


Lassan nyomja el az álom, ott helyben a padon, de csak látszatra alszik, igazából relaxál, de messze jár a fizikai valóságtól, ez tény. Indiában járnak a gondolatai, érzi már szinte a szájában a szúdzsí ká halvá ízét. Közelít az ajkaihoz ez a mennyei édesség, de épp amikor beleharapna, visszarángatják a véres valóságba. Felkiált a fájdalomtól, és a homlokához kap. Egyből magához tér a lövedék hatására, de nincs tisztában vele, hogy mi találta el. Körülnézve a lábai előtt nem messze valami fura barnás dolgot lát meg. Még egy kicsit mozgásban, ahogy odáig gurult, így feltételezhetően megvan a bűnös. Gyorsan felkapja - öt másodperces szabály - megfújogatja kicsit aztán miután beazonosította datolya néven, jóízűen befalja. Vigyorogva néz távolabb a két ledermedt alakra, meg az előttük, mögöttük tornyosodó datolyakupacra és saját belátása szerint, össze is rakja a történetet. Hozzájuk lép, mielőtt megszólal. Szavait az árushoz intézi.
- Tartsa pórázon a gyümölcseit, ha ennyire veszélyesek! Egyébként finom puha volt, az íze kicsit már veszített az eredeti minőségéből, de határozottan állítom, hogy remek. - Ezután magára hagyja a valószínűleg elképedt boltost és a hölgyhöz fordul e szavakkal:
- Szép napot Hölgyem! Vigyázzon a bestiákkal, épp kilőtte a harmadikszemem az egyik. Segíthetek? - ajánlja fel készségesen a szolgálatait és ha az ismeretlen idegen nem ellenkezik nagyon, elveszi tőle a megpakolt kosarat. Válogat pár pillanatig a datolyák között, aztán egy fél tucatot a nő kosarában tesz.
- Ez a fájdalomdíjam, fogadja el! - A kosarat visszaadja és elegánsan távozna is, ha nem történik semmi, hogy ezt megakadályozza. Furcsállhatjuk a viselkedését, de őt már csak így kell elfogadni!
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. március 26. 16:10 Ugrás a poszthoz

Artemisia Rubya


Nem mindennap találja hókon az embert egy datolya, így Attila kipipálhatja ezt a felejthető élményt. Csak az a gond ezzel, hogy a vágyott sütemény nem érhette el ajkait, viszont kemény figyelmeztetésnek könyvelheti el, mivel ennyire aljas célokra akarta használni a meditatív állapotot. Nem erre tanította indiai mestere, csak hát elragadta az éhség, meg a vágy. A befalt gyümölcs nem elégítette ki az étvágyát, ám valamennyire csillapította a vágyat ahhoz, hogy féken tudja tartani. A tréfásan leteremtett árus csodálkozó arckifejezése sem gyújtja be benne a felismerés fényét, csak mikor a hölgy szabadkozni kezd, akkor áll helyre benne az eddig téves elképzelése a valóságról. Ebből le is szűri a tanulságot: nem biztos, hogy tévedhetetlen, hiába képzeli magát annak. Mélyet sóhajt, míg helyreteszi magában a felismerést, a kosárból meg a datolyákat.
- Ebben az esetben nem illeti meg Önt a fájdalomdíj, de ugyanakkor meg sem érdemli ezeket az osztályon aluli datolyákat, ami még ugrálni sem tudnak. Szerintem találunk máshol sokkal nívósabbakat. - Az árus a soron következő elképedésbe esik egyik percről a másikra. Ez nem az ő napja. Elképzelhető, hogy ezek után összepakolja a cuccait és szanatóriumba vonul. Attila viszont a piac gyümölcsös standjait veszi sorra, hogy megtalálja a megfelelő datolyákat a nőnek.
- Remekül hangzik a kombináció, de amíg találunk egy sütödét, útközben keresünk másik datolyát. Mit szól hozzá? - Halad a sorok között, szemét meregetve az igazi finomság után, de úgy tűnik, hogy nincs máshol datolya, viszont füge van bőven, jobbnál jobbak. Meg is áll az egyik kupac előtt és megszólítja az eladót, miszerint mérjen le egy tucatot a legnagyobbakból.
- Szerintem át kéne terveznie a datolyát fügére. Higgye el, hogy jobban jár ezekkel - mutat a zacskóban lapuló méretes példányokra.
- Igazán ízletesek. Megkóstolja? Előétel...-
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. március 26. 17:01
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. március 31. 11:10 Ugrás a poszthoz

Évnyitózáródás
nyugodtan lehet csatlakozni, ha úgy érzed, akár csak egy hsz erejéig...

Kevesen vannak olyanok, akik szeretik az afféle kényszerű, de kellemetlen és unalmas programokat, mint az értekezlet vagy évnyitó és egyéb társai, de Attila kifejezetten kedveli őket. Nem önsanyargató aszkéta, nem ebben leli örömét, hanem az emberek megfigyelésében. Jót kuncog az unott arcokon, az el-elbóbiskoló, aztán felriadó álmodozókon, a minden alkalmat a rosszalkodásra kihasználó fiatal egyedeket. Utóbbi őt nem zavarja, sőt drukkol nekik, nehogy valaki rajta kapja őket, bár ebben az esetben is talál rajta élvezkedni valót. Igaziból még nem tanított egy percet sem, ez az első tanári posztja, ezért is lett gyakorlótanár, hogy gyakoroljon, mert az kevés van neki. Mint ennyire szokatlan helyzet, évnyitón is most van először, nem is igazán tudja, mi az illem itt. A talárról hallott már, ám nem tarja magára nézve kötelezőnek, mert nem is tanár, nem is diák, így ki tud siklani az utált ruhadarab viselése alól. Legalábbis ő ebben a hitben él egyelőre. A nyitóbeszéd is megvolt már, mire megérkezik és egy rejtettebb zugban csendesen meghúzódik. Itt feltűnés mentesen adhatja át magát mások szemlélésének, indiszkrét vigyorát kezével takarja. Szépen rálát a tanári asztalra is, meg a diákokéra is valamint a harapható feszültség is feltűnik neki, aminek okát egyelőre nem tudja. Persze ha olvasná a hirdetőtáblát vagy a kastélyban többet is időzne az alvásnál, akkor lenne infója róla, mi tépkedi tanár, diák idegeit. Látja a felügyelőket is, de mivel nem ismer nagyrészt senkit, így őket is az egyéb kollégák kategóriába sorolja be.
Kinéz magának egy különösen unatkozó munkatársat, azon pihenteti tekintetét, hátha történik valami vicces, amivel feldobhatja majd a napját.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. április 8. 22:13 Ugrás a poszthoz

Artemisia Rubya


Ő is megkóstol egy fügét is, amit legalább annyira szeret, mint a datolyát. Egyébként is az egzotikus gyümölcsök és ételek közelebb állnak a szája ízéhez, mint az európai koszt, bár láthatóan azzal is jól elvan. Addig-addig kóstolgat, míg el nem fogy az összes édes termés. Nem is baj, hisz a hölgy kifejtette, hogy nem passzol a menüjéhez.
- Ó, szerintem a füge bármihez passzol. Kóstolta már fokhagymás, citromos páccal sütve? - Ilyen kompozíció ugyan hivatalosan nem létezik, ám ő képes ilyen kreációkra. A különleges ételek, meg az, hogy olyan dolgokat csinál folyamatosan, ami nem megszokott, számára újdonság, életben tartja gyermeki lelkületét és fokozza a kreativitást, a képzeletet, amire egy jósnak hatalmas szüksége van. Ahogy lassan sétálgatnak, el is érkeznek ahhoz a bizonyos, emlegetett büféhez, ahol beszélgető társa egy nagy adag hagymával spékeli meg  az uzsonnáját. A férfi egy darabig csak nézi, a mellette heverő bundáskenyér is érintetlen még, ki tudja mi a szándéka vele.
- Látom ma már nem akar csókolózni, bár van akinek bejön vagy nem zavarja, mégis szerintem egyedül fogja elkölteni azt a lakomát, amihez most bevásárolt. - neveti el magát végül. A kenyeret elcsomagolja szűkebb napokra, ő már jól lakott a fügékkel, ettől függetlenül illedelmesen megvárja, míg a nő eszik. Teáját kortyolgatja. Zöldteát ugyan itt nem tartanak, de ez is megteszi. Valami snassz gyümölcstea, ami talán soha nem látott gyümölcsöt, de a célnak megfelel, hogy az édes után oltsa kicsit a szomját. Cukor nincs benne, mert akkor csak szomjasabb lenne tőle. Jól esik a forró ital, hiszen feltámadt a szél, az eső is cseperegni kezd. Szerencsére védett helyen állnak.
- Menza koszt? Hallottam már ezt a kifejezést, de még soha nem kóstoltam. Finom lehet, ha ennyire imádja. Mégis miben rejlik a különlegessége? - Persze, Indiában nem ismert a menza, de azért nem annyira analfabéta, hogy ne tudná mit jelent, de arra már nem terjed ki a tudása, hogy gyakorlati tapasztalata is lenne róla. Képes rá, hogy meghívassa magát a hölgyhöz egy menza kosztra, csak hogy kielégítse a kíváncsiságát.
- Egyébként még be sem mutatkoztam. Huszthy Attila vagyok. Túlságosan lefoglaltak a datolyái. Itt tanítok a kastélyban Jóslástant, egyelőre gyakorlótanárként. Nem a jóslást kell gyakorolnom, hanem a tanítást - magyarázza a posztját, miközben kezet nyújt. Szerinte nem olyan fontos, hogy az embert hogy hívják, végül is egész élete során egy rakat nevet ráaggatnak mindenkire. Hogy éppen most mit, semmi jelentősége nincs.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 13. 21:32 Ugrás a poszthoz

Artemisia Rubya

Elismerően bólogat hallva az ínycsiklandó íz kompozíciót, bár nem ehhez szokott a szájpadlása. Mivel egyedül él, már elég rég óta, főzni is meg kellett tanulnia, és még senki nem panaszkodott az ételeire, még bele sem halt senki, azért az egyszerűbb ízek sem riasztják, mint a bundáskenyér teával vagy akár egy zsíros deszka hagymával. Hagyja beszélni a hölgyet, akinek csak a keresztnevét tudja, ha minden igaz, de már ott tartanak, hogy recepteket cserélnek, megismerte az ízlését, már ami a datolyákat illeti és viszi a terheit, amiért kinéz neki egy ingyen uzsonna. Jó a koszt a kifőzdében, partnerének mégis egy ponton torkán akad a falat. Pár hosszú pillanatig eltart, míg rendbe szedi a vonásait, de aztán frappáns válasszal áll elő. Attilának tetszik a hölgyemény stílusa, briliáns mosollyal hallgatja végig a nőt, ám mikor szóra nyitja száját, érdekes válaszra ragadtatja magát.
- Azt mondta Artemisia? Mégis melyik családból? A fűszer, a perzsa királynő, a barokk festőnő, vagy simán egy Istennő? - Kedvtelve néz végig a nőn, persze semmi szemmel falás, csak visszafogott, udvarias kíváncsiság csillog a szemeiben. Az érdeklődés mögött azonban cinkos mosoly is bujkál, láthatóan tetszik neki a játék, amit a másik kezdett el. Ő persze csak ártatlan elszenvedője a női praktikáknak, mondhatni áldozat, de nem tartja kellemetlennek a helyzetét.
- Hálás vagyok, hogy nem nyíllal kezdett lövöldözni rám. Ilyen esetben mi a dolga az áldozatnak? Nem voltam még hasonló helyzetben, segíthetne! - Figyelmesen hallgatja a nő válaszát, ha van, de ajkáról nem hervad le a kihívó mosoly. Mindketten tudják, hogy ez az egész csak játék, de amellett már érdekli is, hogy kivel áll szemben, ki ez a nő, akivel ilyen fura módon hozta össze a sorsa. Az újabb kihívó kérdésre még reagál, mielőtt ő is feltenne egyet a hölgynek.
- Azt éreztem, hogy ha nem ülök le arra a padra, akkor éhen maradok. A jövő mindig a döntéseink függvénye és csak a legvégén derül ki, hogy pozitív mérleggel zárul-e vagy negatívval. Ön mivel foglalkozik, ha nem vagyok nagyon tolakodó? Bár a csókos témánál már elrontottam. - Nevetgél saját magán, aztán kitartja kezét a fedél alól, hogy megnézze, esik-e még.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 14. 15:16 Ugrás a poszthoz

Maegor


Sok lehetőség megfordul a fejében, de nehezen dönt. Végül is csak nem ülhetnek be kedélyesen a Teázóba vagy nem kaphatnak be egy fincsi sütit, még csak datolyát sem kereshetnek közösen a Piacon, mert nagy feltűnés lenne belőle. Attila mondjuk élvezné, de vendége sértésnek vehetné, hogy kiteszi ilyesminek. Voltaképp fogalma sincs róla, hogy mihez vonzódna meghívottja, mert még soha nem találkozott kentaurral. Ismerni sem ismert egyet sem, de mióta él, nem látott még kávézni ilyen lényt, úgyhogy ez is kiesett, mint helyszín. Eszébe jutott még a Vajner lovasudvar, ám ezt sürgősen elvetette. Azzal tisztában volt, hogy nagyon érzékenyek, így végül az ingájáért nyúl, hogy attól kérjen segítséget. Nem ez a kedvenc jóseszköze, de a célnak most ez felel meg a legjobban. Így még mielőtt baglyot reptetett volna a találkozó helyszínével, leült  a szobájában, hogy kiingázza a megfelelőt. Rajzol egy kört, benne a lehetséges irányokkal, az ingát fölé tartja és amelyikre majd az mutat, oda hívja megbeszélésre Maegort. Szeret titkolózni, így egy percig sem kell azon csodálkozni, hogy a témát nem említi majd, csak hogy fontos és hasznos is egyben. Láncra fűzött kristálya a Vadőrlak felé leng ki. Ezután egy kényesen udvarias levélben kedvesen invitálja sötétedés a előtti órára a Kentaurt. Felmerül ugyan benne, hogy talán a nevezettnek nincs órája, aztán megnyugszik. Hiszen, aki a csillagok titkának nagy tudója, annak nem jelenthet problémát. A levelet végül mégis átfogalmazza ekként:
Tisztelt Maegor úr! Ma, Napnyugtakor várom tisztelettel a Vadőrlak szomszédságában. Ha esetleg nem lenne megfelelő a helyszín, kérem értesítsen!
A megszólításon még töri a fejét kissé, aztán úgy ítéli meg, nem tud jobbat. Elmorfondírozik azon is, hogy tud-e Maegor olvasni, de lesz, ami lesz alapon elküldi a levelet a bagollyal. Nyolc óra körül el is indul, mivel nem kap semmi hírt, hogy célba ért-e az üzenet vagy sem, de lehet, hogy igen. Lassú sétában teszi meg az utat odáig, megáll a háztól kicsit távolabb, meregetve a szemét, hogy ha kell, észrevegyen egy suhanó árnyat, vagy egy várakozó valakit, valahol.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 14. 20:36 Ugrás a poszthoz

Maegor


Nagyon izgatott lett, mikor hírét vette, az iskola környékére érkezett ritka lénynek. Ha jól emlékszik, talán ebédkor vagy a vacsora alkalmával az igazgató suttogott erről a helyettesével. Tulajdonképpen még abban sem volt biztos, hogy valóban igaz, jól hallotta, de nem hagyhatta ki a lehetőséget. A két diri csak nem terjeszt butaságokat. Persze izgalmában arra nem gondolt, hogy azt is megkérdezze az ingától. Most már mindegy, a találkozás nem csak ennyi kétséges dolgot foglalt magában. Ha nem jön senki, akkor csak két lehetőség van, vagy nem igaz a pletyka, vagy a lény nem tud olvasni. Ha viszont itt lesz, akkor egyéb bonyodalom is akadhat. Hogy fognak beszélgetni? Milyen hangnemet kell megütnie? Nem lesz-e félreérthető, amit mondd? Hogyan szólítsa? Nem ijed-e meg tőle. Akkor tudatosul benne, hogy a levelet nem is írta alá. Az is lehet, hogy nincs jelentősége, hiszen úgysem ismeri őt névről. Amíg várakozás közben mindent végig gondol, egyre bizonytalanabb magában. Erősen pásztázza a horizontot a lebukó Nap gyenge fényében, de egyelőre senki. Látni nem lát, de hall. Apró neszek, ágak recsegése jut el a füléhez, messziről és tompán. Az erdő azon részét a ház takarja, ezért kicsit odébb húzódik, hogy kilásson mögüle. Megdobban a szíve, mikor meglátja a kentaur erdőből kilépő, félénk alakját. Attila lóimádó, de igazán nem ért a nyelvükön, viszont roppantul tiszteli a bölcsesség lényeit. Értelmesebbnek tartja őket az embereknél. Ők is tudnak gondolkodni, csak kicsit másként, de ettől még értelmesek. A különbség a két faj, az ember és a ló között csak annyi, hogy mások. Levegőt venni is elfelejt, miközben határozottan, de lassan elindul Maegor felé. Azon drukkol, hogy csak el ne szaladjon, mielőtt meggyőzné arról, hogy szándékai tiszták és egyenesek. Tisztes távolban megáll, hogy a másik ne érezze fenyegetve magát, nem néz a szemébe, mert az a támadás jele, legalábbis az állatok többségénél az. Ügyel arra, hogy testtartásával se fejezzen ki agressziót, majd megszólal. Nem ereszti ki a hangját, jó lehet a hallása és a hirtelen, erős zajok megriaszthatják.
- Maegor vagy? Én írtam a levelet, köszönöm, hogy eljöttél. Barátként állok itt. - Szakadozva jönnek belőle a szavak, elvégre gondosan figyel minden szótagra, hanglejtésre, szóra. Nincs tapasztalata a kommunikáció ezen formájával. Lehet, hogy túlontúl óvatos, de az elővigyázatosság sosem árt.
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. május 14. 20:44
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 14. 21:34 Ugrás a poszthoz

Maegor


Azt hitte, könnyebb lesz ez az egész és kezdetben nagyszerű ötletnek tűnt, igaz nem gondolkodott sokáig, mint általában semmin. Viszont a jóslásról volt szó, és annyit még ő is tudott a kentaurokról, hogy abban kiemelkedően jók. Azt viszont nem tudhatta, hogy ez az egyed hozza-e az átlagot vagy náluk is vannak gyengébb képességűek úgy, mint az embereknél. Most, hogy tulajdonképpen egy kezdő tanárként végül egyedül visz nyolc évfolyamot...ez is elég kihívás lenne...ám ő rátesz még egy lapáttal...tanoncokat fogad, akikre jobban kell figyelni, többet kell foglalkozni, lehetőségeket kell adni, feladatokat, erőpróbákat, gyakorlási lehetőséget. Még elképzelni sem tudja, hogy ez mennyi pluszt igényel, nem csak tőle, de a tanítványoktól is. Minden csak utólag fog kiderülni. Mennyire működik az elképzelése, meg mennyire nem. Van benne kicsi feszültség ezért. Az is egy új, szokatlan helyzet, meg ez is. Ebben a pillanatban meglehetősen idiótának érzi magát, ahogy beszél ezzel az idegennel, akiről nem derült ki, hogy lehet-e vele beszélgetni. Mindegy. Ha már kifőzte, meg is kell ennie és jó jel, hogy a kentaur nem fut el, sőt emberi nyelven válaszol. Mondatai némileg kuszák, de érthetőek, így Attila is megnyugszik, hogy legalábbis ebből a szempontból legalább nem rúgott öngólt. A neheze azonban csak most jön.
- Ne haragudj, ha esetleg más dolgod lett volna, én meg idehívtalak, de szerettem volna beszélni veled egy fontos dologról. - Nem biztos benne, hogy a szavai megfelelőek, de már kimondta, visszaszívni nem lehet. A furcsa helyzet, amiket ő általában élvezni, sőt előidézni szokott, most feszélyezi. Nem akar rosszat mondani, pont ezért sokkal nagyobb az esély rá, hogy valamit el fog szúrni. Vesz pár mély lélegzetet, megkísérli lenyugtatni nyugtalan elméjét, elvégre nem a Világ vége jött el. Nincs semmi gond, csak lazán, mint szokta. Mintha egy kollégával beszélgetne - győzködi magát, míg végre használ a nyugtatás.
- Én sem bántalak, te sem fogsz, tudom. Nincs nálam semmilyen fegyver, amivel árthatnék. Attila a nevem. - A vezeték nevét feleslegesnek tartotta volna elmondani, de ezen is vacillált pár pillanatig, aztán úgy döntött, nincs jelentősége annak.
- Jóslástant tanítok az iskolában, ott hallottam, hogy ideköltöztél. Segítséget kérni jöttem. -
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 16. 15:00 Ugrás a poszthoz

Maegor


Ahogy beszél a tanár, figyeli Maegor reakcióit. Nehéz a helyzete, mert hozzászokott az embereknél a szituáció adta visszajelzésekhez, meg persze a megérzései vezérelték, de most nem érez semmit az erdő párás, nedves illatán, a hűvösödő levegőn, a haját borzoló enyhe szellőn kívül. Üres, mint egy kiszáradt babhüvely, de ennek az ürességnek most nincs termékenyítő ereje. Mintha a kentaurt védfal venné körül, sem az érzései, sem a tiszta gondolatai nem adnak támpontot. Az embereket nagyon sok felesleges, másoktól átvett gondolat és viselkedési minta szennyezi, de ennél a lénynél ezek nincsenek jelen és megzavarja Attilát. Zavarja, hogy csak az van, amit lát, nincs mögötte semmi egyéb, kacifántos rafináció. Sokszor azért is viselkedik furcsán, hogy a másikat kizökkentse ebből a mesterkélt állapotból, mert olyankor elveszíti a követett minta fonalát, elkezd önmaga lenni, de itt ez szükségtelen. Ha sok minden ködös is, erre az egyre bizton ráérez. Valamint azok az apróbb jelek, amik mégis árulkodnak, nem hátsó szándékkal telt játszmák. Szépen, lassan esik le a tantusz a tanárnál, ahogy megismeri Maegor világát, és rájön arra, egyszerűbben kell megfogalmaznia mondandóját, ha azt akarja, beszélgetőtársa megértse.
- Tanító vagyok, de azt nem tudom, amit te, és a néped tud. - A Nap már jócskán lebukott a horizont mögé, így a fák sötétebbek lettek, a Kentaur alakja is félelmetesebb és misztikusabb is egyben. Az egész helyzet, ahogy ott állnak ketten, két külön világ egyedei, Attila számára különleges élmény, az meg pláne, ahogy a másik a tanító szóra reagál. Amint feléje mozdul, a férfi ösztönösen húzódna hátrébb, de tudatosan megállítja a mozdulatot. Nem moccan, mert tudja, hogy ez nem megfélemlítés, hanem egy nagyfokú bizalom jele. Ha hátrálna, azt fejezné ki, hogy fél, vagyis bizalmatlan, de erről szó nincs. Így folytatja, nyugodt hangon.
- Vannak...olyanok, akik...képesek meglátni a jövőt...de még nem elég jók. Én arra tanítom őket, hogy biztosak...hogy magabiztosak legyenek....hogy higgyenek a tudásukban. - Keresi a szavakat arra, ami nem önthető szavakba, de valahogy mégis meg kell kisérelnie, hacsak nem próbálkozik azzal, hogy meghagyja a lehetőséget a kentaurnak, hogy a lelkéből olvasson. Már annyira közel állnak egymáshoz, hogy hallja a lélegzetét is, a rezgései is átjönnek, ennek oda-vissza kell működnie. Járnak sebesen a gondolatai, míg le nem csendesíti őket és rezgéseit harmóniába hozza.
- Te is tanító vagy. Tanítsd arra őket, amit csak Te tudsz, a csillagok erejére! - Felnéz a ragyogó égitestek halmazára a sötétülő égbolton, remélve, hogyha a szavai nem is, a minden más egyéb metakommunikáció, hűen fogja tükrözni, mit szeretne. Tiszták és igazak a szándékai és ezt a Kentaur bizonyára érzékeli. Mit is kér ettől a lénytől? Hogy hozza le a tanoncainak a csillagokat! bagatell semmiség, bár ha valaki képes rá, akkor Maegor és a népe igen. Kérdés, hogy nyitott-e rá. Utóbbi már talán kétséges.
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. május 16. 23:19
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. május 23. 12:58 Ugrás a poszthoz

Tárkony Kisasszony


- Önnek hatalmas szerencséje van az életben. Szerencse, mert jó családba született. Először is látszik az uralkodói vérvonal, másodszor hálás lehet, hogy a szülei szerették a tárkonyt. - Mielőtt folytatná a szómenést, ami ihletett pillanataiban elkapja, lányosan végigsimít a haján, csavargat egy tincset, és lányos mozdulatokba rendezi alakját. Jól játszik, de kész ripacs. Azt minden esetre jól érzékelteti, hogy nőként próbál gesztikulálni. Azt sem bánja, ha a fél piac rajta mulat, az neki csak külön öröm.
- Én is jó családba születtem. Képzeljen el engem Gingerként! ... Vagyis inkább ne, lidérces álmai lennének! - Ebből nem nehéz kitalálni, hogy a gyömbérről van szó, a szülők kedvence, természetesen Attila után, szabadon. Figyeli az elfogyasztott tea mennyiségét, amit beszélgetőtársa ledönt a torkán, és milyen meglepő, de kitalálja mi állhat a háttérben. Erre rájátszik még a reszkető kéz, a kékülő száj, az automatikus összehúzódás...persze, hűvös van. Nem kell hozzá különösebb jós tehetség, hogy levágja, ha itt maradnak, hamarosan a jeges macik oltalmában fognak piknikezni. A nőben is hasonló gondolatok foganhattak meg, ez kiderül a következő mondatából. Attila nem kívánja, hogy megfagyjon, sőt amit tud meg is tesz ez ellen, de azért nem átall egy kicsit még odaszúrni, nem bántóan, hanem viccesen.
- Értem én, bűnhődnöm kell, amiért nem hagytam vásárolni. - Megint nevetésbe fordul mondanivalója, remélve, hogy partnere is követi a vidámságban.
- Az eső elállt, ha pedig Gemmológiát tanít, biztosan tisztában van a csakrákkal. Van egy jó gyakorlat hideg ellen. Pörgesse meg a hármas csakráját a kettes helyett, attól is felmelegszik. - Újabb nevetésre ragadtatja magát, aztán kilép a fedél alól, hátranéz várakozón, kész-e a hölgy követni őt. Kezében a kosár alapanyaggal, biztosan jó nehéz.
- Elfogadom az ajánlatot, ha nem tart otthon íjat és nyilakat, és csak elméleti lesz az oktatás - mondja komolyan, de láthatatlanul a szája szegletében ott bujkál az a bizonyos mosoly, ami lehet biztatás is, meg az ellenkezője is. Megindul, ha mindketten készek az indulásra, de a lábával együtt a szája is beindul, jártatja azt is.
- Nem furcsa véletlen, hogy bár kollégák vagyunk, mégsem az iskolában, hanem a piacon futunk egymásba? Véletlen-e, hogy Ön Gemmológiát oktat, míg én Jóslást, és végezetül, hogy a két tárgy is találkozott a piacon, nem csak mi? -
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. május 23. 12:59
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. június 23. 20:26 Ugrás a poszthoz

Álmosvölgyi Asztrid Szira


Attila tanár úr, vagy más néven "a Huszthy" feldagadt ábrázattal üldögél a stég közelében. A dagadáshoz ugyan nincs köze a helyszínnek, fogorvosnál volt, amit enyhén szólva is utál, ám el kellett mennie mégis. Ha nem a foga húzta ide, akkor vajon mi szél fújta erre? Tudjuk, hogy szereti, ha kiegyenlítődnek a dolgai, s mivel az elmúlt napokban nem volt ideje unatkozni, így úgy gondolta, hogy most eljött a pillanat erre. Igyekszik elmélyülni a tömény unalom, ólmos, lehúzó, mocsaras dágványában és megy is neki. Bambán bámulja a vizet, kezében egy jókora befőttes üveggel, amiben valami élénk lila lötty vergődik a légzése ritmusára. Az unalom nem csaphat át meditációba, jól tudja, mert az már nem unalom. Gondosan figyel erre, miközben a semmi sem érdekel érzését gyakorolja. Nem koncentrál semmire, csak az egykedvűség érzésére, azon van, hogy nehogy az öröm kicsiny szikrája, belopakodjon az életterébe, de ugyanígy a szomorúságot is kizárja. Hogy mi a lila lötty? Az egyelőre titok, de ne ringassuk magunkat abba a tévképzetbe, hogy társnak hozta ki magával. Az unalom része a magány és Attila ezt is át akarja érezni alaposan. Hétköznap nagyon nincs erre kapacitása a harminc gyerek között, főleg az előkészítőben, ahol osztályfőnök, vagy a kollégák locsogását hallgatva. Egyik fülén be a másikon ki, sokszor fel sem fogja, miről folyik a diskurzus, de azért az akkor sem igazi magány, a szó nemes értelmében. Foga lüktetése időnként eltéríti a feladatától, ám gyorsan visszarendezi gondolatait. Idő múltával, tekintetét elemeli a habokról, hogy egy más, semmitmondó témát keressen, mikor megakad a szeme egy szerevaló nőneműn. Oda az unalom, itt már azt sem lehet? Rajta felejti barnáit a kerekded idomokon. Ez is bambulás, de merőben más jellegű, mint az iménti. Egy idő után már nem csak a tekintetét vonzza a látvány, hanem a testét is, lábai maga alá húzódnak, kiegyenesednek, dereka is járás pozícióba helyeződik és az agya kiadja a parancsot az indulásra. Nem tiltakozik ellene egy cseppet sem, mert onnan, ahol ült, nem teljes a panoráma.
- Segíthetek? - ajánlja fel szolgálatait, a lány meg értsen alatta, amit akar.
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. június 23. 20:26
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. június 23. 21:49 Ugrás a poszthoz

Álmosvölgyi Asztrid Szira


Az unalomnak lőttek, ezt még sietve elkönyveli magában, bár nem tudja, hogy a hölgyemény nem hűti-e le egy vödör vízzel, ami feldagadt arcának jót is tenne, de az önérzetének kevésbé. Ahogy közelebb ér, a vonásait figyeli, ismerős-e vagy csak a képzelete játszik vele. Mintha valahol már látta volna ezt a feneket. Mindenesetre nem kerít nagy feneket a kérdésnek, mivel csak apró részlet, ami fölött Attila simán átsiklik. A suliból nem rémlik neki az alkat, talán falulakó? Azokat még annyira sem ismeri, mint a nebulókat. Kora alapján lehetne akár diák is, vagy már végzett. Miután ezzel a gondolatmenettel végzett, a lányt elragadj a végzet, magyarul elterül a földön, mint egy béka. Fordított a helyzet, általában nem a királyfi csókolja meg a béka királylányt, de nem vagyunk a mesében, csók sem jöhet szóba, bár Attilát az zavarná a legkevésbé, hogy felborítja a normális sorrendet: ismerkedés, randi, csók. Abban viszont hibázott, hogy nem elölről, hanem hátulról közelítette meg a hölgyeményt, de ha egyszer onnan szebb volt a kínálat. Ezért aztán résen kell lennie, el kell ugrania a lecsapódó lábak útjából. Egészen nem sikerül, mert felkészületlenül éri a csapás, de csak súrolja egymást a két testrész.
- Sajnálom, nem vagyok csontforrasztó, de ha segít, hogy nézem...azt mondják, gyógyító a pillantásom. Kipróbálja? - Újra fellüktet a fájdalom, ahogy a zsibbasztó bűbáj hatása múlik a fogából, így arca eltorzul, ami amúgy is még a szer hatásának köszönhetően nem engedelmeskedik a helyzethez méltóan. Mégis a lábát tapogatja, dörzsölgeti, ahol súrolta a lány lába a sípcsontját. Nincs nagy baj, már múlik is az érzés, nagyobb volt az ijedtség.
- Tulajdonképpen, mit bűvészkedett itt az előbb? Engem elvarázsolt, úgyhogy bármit is tett, az hatásos volt. - És még bele sem lendült az udvarlásba, nem tudni, mi lesz később. A befőttes üveg még mindig a hóna alatt lapul, csak kicsit jobban hömpölyög benne a folyadék, mint eddig. Még jó, hogy nem löttyent a nő nyakába.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. június 24. 21:58 Ugrás a poszthoz

Álmosvölgyi Asztrid Szira


Nem kéne így lerohanni szegény férfit, akit az őszinte segíteni vágyás tüze hajt! A vehemencia meg is rekeszti benne a szavakat, csak pislog, mint az a bizonyos hal a szatyorban, de nem szól pár percig semmit, csak hagyja, hogy a másik kitombolja magát. Annak látja leginkább értelmét, ha a gőzt kiereszti a szép, formás ismeretlen, aztán pedig új vizekre eveznek.
- Ja, hogy a gyertya... - csap a fejére Huszthy, aztán elmosolyodik.
- Szörnyen sajnálom, azért ne vegye fejemet, idétlenül mutatnék nélküle. -
Karjait összefonja maga előtt, átölelve a befőttesüveget a tartalmával együtt. Állja a lány fürkésző tekintetét, de még a gondolatokat is kiolvassa a fejéből. Mondjuk ez még nem is olyan nagy teljesítmény nála.
- Huszthy Attila vagyok - mondja végül a tiszta lap reményében, ám sem a foglalkozását, sem azt, hogy ki fia borja, nem árulja el. Nem mintha titkolná, egyszerűen csak annyira nem tartja fontosnak. Mindent a maga idejében. Kezet is nyújtana, ha a lány vevő rá, tekintve, hogy az illem szerint neki kell először felajánlania a kézfogást. Nem fontos, ha nem teszi, akkor csak megrándítja a vállát és visszahelyezi azt az apró mozdulatot is, amit jelzésként küldött, a nyugalmi állapotba.
- Csípőtájéki fájdalmai vannak netán? - kerekedik ki a szeme. Bár jól tudja, hogy a gyertyaállás nem csak arra hatásos, de a lányka ezt nem tudhatja, hogy ő tudja, hogy az nem tudja. Az arcán éktelenkedő púp eredetét érintő kérdésnél döbben csak rá, hogy újra sajog a becstelen, addig nem érezte, ebből is látszik, mennyire becsapható, elterelhető az agy. Ha van más csont, amin rágódhat, a fájdalmat felejti.
- Fogorvosnál voltam. Tudja, apám kutatóorvos, bár mágus, mégis a mugli orvoslást kutatja, én meg hol muglihoz járok, hol gyógyítóhoz, ahol jobbak az esélyeim. - Valóban úgy gondolja, hogy egyes esetekben hatékonyabbak a varázstalan gyógymódok, mert nekik ravaszabbnak kell lenniük, mindig új dolgokat kell kitalálniuk, ezért érdeklik apját is a mugli doktorok.
- Hogy mimi? Ja, hogy ez? ...Befőttes gyilkos, ez jó - neveti el magát kicsit hangosabban a vártnál, de nem válaszol egyik kérdésre sem, csak leteszi az üveget a földre.
- A jóga gyakorlatot ugyanolyan lassan kell befejezni, mint ahogyan elkezdte, csak semmi hirtelen mozdulat! Valamint nem árt egy kicsit bemelegíteni - utal a földet érésre, ami elég viharosra sikeredett, majd elhelyezkedik úgy, hogy a szebbik nem szemrevaló képviselője jól lássa, rákacsint sejtelmesen, végez egy pár lépésnyi helyben futást, mielőtt elmondja, mire készül.
- Ne aggódjon, segítek. Első gyakorlat a Rock'n'roll. Feltölt energiával, hajlékonnyá teszi a gerincet, erősíti a hasizmokat, lazít, serkenti a májat és a lépet, meg az emésztést - ered meg a nyelve. Kedveli a témát, mivel, mint tudvalevő, Indiában nőtt fel, a jóga ismeretét is magáévá tette, így a lány épp a kellő emberbe botlott, illetve rúgott bele.
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. június 27. 15:11
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 1. 17:52 Ugrás a poszthoz

Eszterházy Lili Athalie


Új terület neki ez az osztályfőnök dolog, de szívesen vetette bele magát, amikor is úgy határozott, hogy megpróbálja. Ennél persze több a felelősségtudata, elvégre a gyerekek nem holmi plüss játék, amit ki lehet dobni vagy elajándékozni, ha mégsem működne Attilának a velük való munka. Igyekszik, mondjuk ki! Jól akarja csinálni, de egyénisége, a laza jó fej, szinte már idiótán szellemes vagy idegesítően együgyűnek ható férfi jelleme átsüt a dolog komolyságán. Nem tudja önmagát meghazudtolni, nem is akarja. Ha kell, akkor együtt játszik plüssmacisat az óvodában vagy valami felnőttesebbet az osztályával, ám a papírmunkáját sem hanyagolja el. Megkapta minden hozzá járó nebuló aktáját, el is olvasta gondosan, ám a tiszta tekintetek többet árulnak el számára a betűknél. A lélek rezgéseit nyilvánvalóbban olvassa az írott soroknál. A papírokból az ebédre hívó csengő szava riasztja fel, és siet is, hogy a gyerekeit lekísérje az étterembe, a közös kajáláshoz. Nem igazgatja hosszan a sorokat, nem rendezi a párokat, mindenki azzal lesz, akivel szeretne, de egy kicsit felszaladnak a szemöldökei, mikor Izát, Bende oldalán látja, egymással kezet fogva. Kicsit zavarba is jön ettől a ténytől, nem tudja, hogy ebben a helyzetben mi a teendő, majd megkérdezi alkalomadtán. Szerinte még túl kicsik ehhez, de nincs szíve elszakítani őket egymástól, ha nem muszáj. Ha tilt valamit egy felnőtt, az annál fontosabb lesz és még a tilosban járás adrenalin növelő öröme is bejátszik, beláthatatlan következményekkel.
- Na, akkor elindulunk, figyeljetek egymásra, senki ne tűnjön el! - Elindul a kis csapat, mikor is érzi, hogy egy kicsi kacsó csusszan az ő nagy tenyerébe. Elmosolyodik, de nem néz le, csak gyengéden, de határozottan rászorít a gyerekmancsra. Megállnak a bejárat előtt, ahol is egy gyors létszám ellenőrzést tart. ~ Titi beteg, akkor oké, megvagyunk. ~ Bevonul velük a terembe, ahol már jócskán összegyűltek a diákok, a tanári asztalnál is jó páran ülnek. Odabiccent az igazgatónak és a kollégáknak, míg a gyerekeket a mosdókhoz viszi.
- Hogy mondod, kicsim? Ja, igen, talán az lesz, de ha nem, akkor is biztosan valami finomat kaptok - feleli a kéz tulajdonosának. Rá is mosolyog.
- Az aranygaluskát én is szeretem, de most menj te is kezet mosni! - Finoman a csaphoz terelgeti a kis csapatot, ellenőrzés alatt tartva őket.
- Ha készen vagytok, üljetek az asztalunkhoz, ugye mindenki tudja, hogy hova kell ülni? - Ő is gyorsan kezet mos, aztán nyújtja is, szappanillatú pracliját Lili felé. Ha fogadtatásra talál, kéz a kézben, együtt sétálnak az asztalig és ha már ott vannak, oda is ül. Az ő kis életének momentumait is ismeri, szomorú, hogy már az ennyire apróknak is mennyi probléma van a sorsukban.
- Tudod mit? Játszunk egy kicsit! - fordul oda a kislányhoz. - Mit gondolsz, milyen levest kapunk és mi lesz a főfogás? Majd utánad én is tippelek, aztán, aki eltalálja, az nyer valamit. Mit szólsz? -
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. július 1. 21:25
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 4. 13:44 Ugrás a poszthoz

Eszterházy Lili Athalie


A tanár úrnak nincs testvére, de mindig vágyott rá, hogy legyen. Sokszor álmodozott róla, mennyivel jobb lett volna, ha akad kivel játszania, viszont talán, felnőtt korára nem lett volna ennyire infantilis, hogy most pótolja be, amit elmulasztott. Saját korabeli társasága akadt ugyan mindig, de a kisebbekkel nincs tapasztalata. Csak mióta erre tudatosan figyel, azóta igyekszik elmélyülni a témában. Azt már tudja, hogy ebben a korban a csemeték nagyon kíváncsiak, sokat kérdeznek, amire válaszolni kell, így Lil egyre szaporodó zaklatásaira is készségesen reagál.
- Igen, a manók főzik, odaát a nagy kastélyban. Szeretnél már odajárni? - Tipikus felnőttes kérdés. ~ Jaj, Attila bácsi! Romlik a színvonalad. Hát hova süllyedsz már? Ilyen fiatalon be akarsz savanyodni? Kérdezd meg, hogy mi akar lenni, ha nagy lesz? Vagy mi a kedvenc tantárgya. Hát rajta, ha azt akarod, hogy a többi öreggel egy lapra tegyen! Lassan beleveszel a nagy össznépi olvasztótégelybe, ahogy kell. ~ A napi szokásos önostorozás után, újra mosolyogva illeszkedik vissza a napfényes idill festett, papírsárkányos, szivárványos kék ege alá, amiről itt-ott már kopik a máz. Elhelyezkednek az asztalnál, mindenki, ahova szeretne. Itt annyira más minden, mintha a kastélyban enne. Ott nem kell folyton résen lennie, hogy mikor önti valaki magára a levest, vagy vesznek össze ketten a villán. Jobban szeretne nem ezen jojózni, de ezt is vállalta, mikor igent mondott. Nem adja fel, ahogy Lili sem a kíváncsiskodást, csak neki jobban megy és értelmesebbeket kérdez.
- Mi is legyen...mi is legyen...- húzza az időt gondolkodással a bácsi, míg fények nem csillannak a szemeiben.
- Ha nyerek, akkor te rajzolsz nekem valamit, ha te nyersz, akkor meg én. Mit szólsz? Sőt tudok egy sokkal jobbat. Mindegy mi lesz, mindketten rajzolunk egymásnak valamit. - Most, hogy már tétje is van a dolognak, izgisebb a játék, Attila bácsi is várja, mi lesz az ebéd.
- Szerintem sárkánytojásleves lesz papírgaluskával, utána meg pattogó makaróni, hablaty szósszal - neveti el magát finoman, halkan. Inkább cinkos kacajjal, mint hülyéskedő vigyorral. Valahogy nem megy neki a felhőtlen lazaság, mikor itt ül mellette valaki, aki tiszteletre készteti. Aki mindennek ellenére még tud nevetni, tud pozitívan nézni a jövőbe, mikor a múlt sem volt fényes. Aki képes mindezt elfelejteni és adni egy újabb esélyt a sorsának, hogy rendbe hozzon mindent. Aki képes nyitott lenni, ami neki olyan sok munkájába került annak idején és amit még most is, időnként nehezen tud megélni. Olyan nehezen, mint ahogy az ebéd sem talál oda hozzájuk, pedig a gyerkőcök már türelmetlenek, neki is korog a gyomra. Csoda történne, ha az lenne a kaja, amire a tanár bácsi tippelt, így kinéz neki a rajzolás, de nem bánja, már ha Lili elfogadja a tétet.Persze lehet, hogy jobban örült volna valami extrább ajándéknak, játéknak, beszélő plüssnek...ki tudja, milyen vágyak élnek a lelkében.
- Titivel látlak sokszor...barátok vagytok? Mi a baja? Meglátogattad? - A terem végében már látni a gőzölgő tálakat, ahogy a konyhások hordják ki az asztalokra a finomságokat. Merőkanalak loccsannak a lébe, koppannak a tányérokhoz. Nem sokára hozzájuk is odaér az ebéd.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 16. 18:07 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely


Jaj, de nagyon utálja ezt...bár különösebben semmi ellen nem szokott berzenkedni, de ez már egy kicsit sok neki. Egyébként sem tartozik a kedvenc elfoglaltságai közé a felvigyázás, még az óvodában sem, itt meg aztán... Mióta a felügyelők a kastélyban táboroznak, őt is szigorúbban ellenőrzik, ellátja-e a szokásos őrködést, hol itt, hol ott. Egyetlen jó van a dologban, amire sokat gondol, hogy egyáltalán legyen valami kedve ehhez az egészhez, hogy a Társalgóban kell szolgálatot teljesítenie. Gyomrában a fürge szárnyú pillangók nem azért repkednek, mert szerelmes lenne, hanem egy új élmény ígérete hajtja, így sietősre veszi a lépéseit, már amennyire a vacsorára elfogyasztott gombás, rakott tök, kapros zöldséges öntettel, ezt megengedi. Kicsit sokat markolt a főfogásból, de talán csak a szeme kívánta már az utolsó pár falatot. Nehézkesen akarnak bent elhelyezkedni az estebéd rétegei, ezért pár mély levegőt vesz, hogy segítsen azoknak. Megigazítja nadrágszíját a kényelem kedvéért, ennek ellenére csak nem viszik gyorsabban a lábai, pedig már így is késésben van. Erőltetett menetben fújtat végig a hosszú folyosón, mire eléri a nem vágyott célt és benyithat végre az ajtón. Magában elenged egy fohászt, hogy abban a pár percben, amíg nem volt itt, nem történt incidens. Nem szeretne kellemetlenségeket magának. Körülkémlel egy kényelmes ülőalkalmatosság után, hogy nyugodtan tudjon emészteni és reméli, hogy a tanulók is jól nevelten hagyják ezt. Lehuppan a stratégiailag legjobb pozícióban lévő fotelba, onnan veszi szemügyre a céltárgyat. A régi szekrény...Pletykás szájak azt suttogják az iskolában, hogy mumus lakik benne, ő pedig még nem találkozott egyetlen példánnyal sem. Már-már selejtesnek is érzi magát, hogy nem volt szerencséje a fajtához, ráadásul, amikor ő járt suliba, ennél az anyagrésznél hiányzott. Enélkül pedig nem élet az élet. Most itt a lehetőség. Izgatottan várja, hátha kibújik a szög a zsákból ma este, már csak azért is, mert fogalma sincs, hogy milyen alakot vehetne fel a lény. Nem tud olyan félelméről, amit ne küzdött volna le, de ez legalább jó kontroll lenne, ha kiderülne, hogy mégis van. Szóval egy tanulmányút neki a Társalgó, egy hasznos tapasztalat, jobb móka, mintha mondjuk a Járda-szigetekre menne nyaralni. Mintha megmozdult volna...Áááá, mégsem.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 16. 23:14 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely


Csend és nyugalom honol a Társalgó nagyobbacska légterében, ami Attilát is békével tölti el. Nem kívánja sem az intézkedést, sem az avval járó papírmunkát a háta közepére sem. Ez a fajta foglalatosság, mindig is halálosan untatta, erre a kis időre pedig nem fogja megszeretni. Eddig még, mikor ő ügyelt, sohasem volt semmi gond, ezért reméli, hogy a jó hagyományokat nem töri meg ezúttal sem. Időnként elemeli pillantását az öreg szekrény szúette deszkáiról, hogy egy panoráma kitekintést adhasson a rá bízott diákságnak. ~ Nincs itt semmi baj, nem is lesz ~ konstatálja magában a pillanatképet, hogy aztán visszatérjen az érdekesebb tárgy szemléléséhez. Sajnálja, hogy az életéből kimaradt a mumus téma, de most itt az alkalom, hogy bepótolja. ~ Talán akkor kéne belenéznem, ha már nincs itt senki - utasítja agya az önmérsékletre, felhívva a figyelmét a mumussal járó, valós veszélyekre. ~ Igen, várni kell vele! ~ Nagyot ásít, mivel a vacsora maradéka levitte a vérnyomását a béka popója alá. Kávézni nem szokása, maximum a tea, amit ilyenkor elfogyaszt, így barnáival az asztalon kutat, akad-e ilyen nedű a kínálatban. Szuszogva áll fel, hogy közelebb menjen a finomságokhoz, ahol meg is pillantja a teás kannát, benne forró, gőzölgő vízzel és a filtereket. Egyet a csészébe pottyant, majd rátölti a vizet. Leteszi az ibriket, mivel égeti a kezét a forrósága. Nagyon lefoglalja a tea készítés, ezért csak az utolsó utáni pillanatban eszmél arra, hogy egy légi tünemény siklik el a lábai mellett a föld felé, hangosan landolva a padlón. Még az a szerencse, hogy a teát idejében letette, így reflex szerűen utána kap a zuhanórepülésben lévő lánynak, még mielőtt leérne, de sajnos csak megérintenie sikerül, tanítványa megállíthatatlanul közeleg a végzete felé. Estében meglöki az ominózus szekrényt, melynek billegési együtthatója annyira magasra kúszik, hogy felébreszti a belsejében szunnyadó valamit. Egyelőre azonban még csak éledezik, az ajtó csak résnyire nyílt, Attila pedig igyekszik felsegíteni a levitást. Ha jól emlékszik a nevére, igen különleges: Csermely. Igen, biztosan az. Finoman a vállához ér, ne ijessze meg most meg ő.
- Fáj valamid? Megütötted magad? - kérdezi hangjában ijedtséggel. Nem csak a sérülés lehetősége rémiszti, hanem a történések túl hirtelen lefolyása is. Szíve hevesen kalimpál, pedig még nem is sejti, nem is látja, hogy a szekrény életre kel, ajtaja kinyílik és megjelenik az, amire egész este várt, ám nem így képzelte a találkozást.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 17. 23:04 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely


Minden olyan gyorsan történt, hogy Attila sem volt képes megakadályozni és a legrosszabb az egészben, hogy semmiféle előjele nem érződött a dolognak. Tanerőnk radarjai ennek ellenére jól behangoltak, ezért kicsit furcsállja, hogy nem jeleztek neki. Van ilyen. Amikor az élet olyan meglepetést tartogat neki, amiről nem küld táviratot, úgy látszik, hogy a mai este is ilyen. Mióta a suliban dolgozik és mióta mind a nyolc évfolyam, sőt még az előkészítő is a nyakába zúdult, valahogy kevésbé szenzitívek az érzékei. Az is lehet, hogy annyi mindent kéne jelezzenek, hogy úgy döntöttek, nem jeleznek semmit. Az esést sem, meg a szekrényből kilépő mumust sem. Most amúgy is más dolga akad, aggódik az elterülő levitás testi épségéért. Az megretten az érintésre, hiába óvatoskodik a tanerő.
- Nincs semmi baj, csak Huszthy Attila vagyok, a felügyelőtanár - ismeri fel, hogy kivel áll szemben, meg hogy talán a másik joggal ijedt meg, hisz nem tudhatta ki háborgatta az auráját. Újra felé nyúl, ezúttal még sokkal óvatosabban, hogy felsegítse, miután megnézte nem tört-e csontja, de keze megáll félúton a levegőben. Nem tudja, hogyan reagáljon a lány fura viselkedésére. Előre mered a semmibe, kapkodva veszi a levegőt, egész testében remeg, mint a kocsonya, láthatóan egy pánikroham kezdetén van. Attila gyorsan számba veszi a lehetőségeket: az esés nem válthat ki ilyet, hacsak nincs fejsérülése. Sokkos állapot, esetleg belső vérzés....már fontolgatja, hogy segítséget hív a Gyengélkedőről, mikor meglátja a szekrényt. Az ajtaja nyitva, a lökéstől kitárult, engedett az öreg, rozsdás zár, valószínűleg a mumus kiszabadult. Sebtében összerakja fejében a mozaikot, pótolja a hiányzó részeket és a lány elé ugrik. Az elméletet tudja, hiszen vizsgáznia kellett belőle, ám a gyakorlattal más a helyzet. Vajon mivé alakul a mumusa? Vajon le tudja-e győzni a félelmét. Utóbbiban majdnem biztos, de pálcát tartó keze azért remeg kicsit, mikor kimondja a varázsigét a nagy kupac hivatalos iratnak, mely rádőlni készül éppen.
- Comikulissimus! - kiáltja hangosan, erőteljesen, közben arra koncentrál, hogyan hajtogat sok-sok papírrepülőt a lapokból. Reménykedik a sikerben, ami be is következik, némi hatásszünet után. A mumus visszatakarodik a helyére, Attila pedig lendületesen rácsapja az ajtót, be is zárja a kulccsal, kettőre. Egyfelől elégedett, hiszen legyőzte a mumust, másfelől bebizonyosodott, hogy vannak még félelmei, azzal azonban ráér még foglalkozni, most a diákokat kell biztonságba helyeznie, elsőnek Csermelyt.
- Fel tudsz állni? -
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. július 30. 14:24 Ugrás a poszthoz

Eszterházy Lili Athalie


A kicsi lány elgondolkodik a kérdésen, nem vágja rá azonnal, csillogó szemekkel az igenlést. Attila csodálkozik is rajta, pláne a válaszon, bár teljesen logikus a kisiskolás érvelése.
- Megértelek, én sem szeretek odajárni, unalmas a kártyázás, meg érméket dobálni, hogy mi jön ki, írás vagy fej, meg kristálygömb csalóka ködfoltjaiból kitalálni, hogy mit ábrázol...nem beszélve a teáról, ott is foltokból kell kitalálni, hogy mi lehet az. Brrr... - Kijelentése hangvétele inkább vicces, mint komoly, érezteti is, hogy tréfa az egész, bár ha jobban belegondol, nagyot nem is hazudott. Kiderül a végén, hogy a Jóslástan óra csupa móka és kacagás? A bácsinál semmi nincs kizárva, hisz az egész élet egy hatalmas társasjáték, mint ahogy egy része ennek, hogy itt ül, a pici asztal mögött, hosszú lábait idétlenül helyezgetve, térdeit hol széttárva, hol összezárva, ami megemeli a bútordarabot...aztán zavartan...
- Ez az asztal meg mindjárt elszalad, ha nem fogjuk le gyorsan. - Nevetve könyököl erősen a lapjára, cinkos mosollyal biztatva Lilit is, hogy ő is tegyen úgy. Ha szerencséje van, talán együtt nevetnek a mocorgó faalkotáson. A varázsvilágban nagyon is lehetséges, hogy elfusson, na nem? Addig talán mégis marad, míg megérkezik az ebéd, viszont elég nehéz kivárni, főleg, hogy már a környező kisdiákok is feszülten figyelik kettejük játékát. Vajon frankfurti leves lesz vagy sárkánytojás leves? A kislány belemegy a játékba, a tétet is elfogadja, bár szinte már el is könyvelte a végeredményt, pedig Attila bácsit nem olyan fából faragták, hogy idő előtt feladja.
- Jaj, vesztettem? Ne mondj ilyet, mert sírva fakadok! - Ennek ellenére hangosan felkacag. A tanári asztal felől komoly, karót nyelt tekintetek verik szemmel a renitens tanerőt, ám ez őt kicsit sem zaklatja fel. Egy határon belül, miért lenne baj, ha feldobja a napjukat mindkettőjüknek? Aztán komolyabb téma kerül terítékre még a leves előtt: Titi és a betegség. Tanerőnk arca elkomorodik egy pillanatra.
- Szegény Titi, de remélhetőleg nincs nagy baj. A nátha kellemetlen ugyan, de biztosan jó kezekben van. Addig meg esetleg beszélgethetnél mással! Csak egy kicsit, hogy több barátod legyen! Mit szólsz hozzá? - Közben megérkezik a leves, vajon csalódás lesz vagy diadal? Előbbire nagyobb az esély, bár még a főfogás és a desszert is várat magára. Nagyvonalúan átengedi a csekkolást Lilinek, aki közli is a sejthető tényt.
- Jaj, neee már! - kiált fel újra a zabolátlan tanerő, majd észbe kapva lehalkítja hangját és ő is belenéz a kondérba. Megkavarja néhányszor a hatalmas merőkanállal, de mielőtt szedne az apróságoknak, akik odanyújtott tányérjaikkal várják már a tápot, odasúgja random cimbijének.
- Ez frankfurti leves, csak elvarázsolta valaki. Szerinted ki lehetett? Talán belopakodott ide valahogy a Nagy Grumluft Bumm? - Szúrós szemmel néz a tálalókonyha irányába, majd szed az éhenkórász csapatnak, végül saját magának is. Óvatosan el kell helyezkednie az evéshez, nehogy most a teli tányérok kilötyögjenek, ahogy lábait behajtogatja az asztal alá. Gyanakodva méregeti a levest, mintha azt várná, az mikor változik vissza frankfurtivá.
- Pedig határozottan olyan az íze... - szól komolykodva.
- Tudod mit? Rajzolhatnál Titinek valami gyógyító rajzot, attól hamarabb felgyógyulna, biztos vagyok benne. -
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. augusztus 7. 22:15 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely


A Sors vágy teljesítő funkciója működésbe lépett, bár a tanerő nem teljesen így gondolta, akkor, amikor mumusra vágyott. A kis kedves télapó pótlék most valószínűleg bőszen dörzsölgeti valahol a tenyerét, és egy pipát tesz a teljesült kívánság mellé, Attilánk ezzel szemben a fogát csikorgatja sűrű hálaima közepette, hogy nem kívánt más, cifrább dolgot...esetleg azt, hogy a ...nem, ezt még gondolni sem meri, még a végén beteljesedik az is. A mumussal viszonylag könnyen elbánik, a levitás azonban okoz neki néhány izzadós percet. Nincs felkészülve sürgősségi ellátásra, bár az alapokat ő is megtanulta az iskolában sok-sok éve már. Haloványan emlékszik, mégis tanácstalan. Hiába kutat az elméjében, nem talál olyan varázsigét, amit itt és most használhatna, ami épülését szolgálna a gólyának. Így marad a szavaknál, hangja a lehető legnyugtatóbb, ügyel rá, hogy ne érződjön rajta az aggódásnak a legkisebb nyoma sem. Persze lehet, hogy a szfinxnek kihegyezettebbek az szenzorai, mint az Attila gondolná, majd kiderül.
- Nincs semmi baj, csak segítek felállni. Megfogom a kezed és a derekadat, szólj, ha fájdalmat érzel vagy valami furcsát tapasztalsz! - próbálja nyugtatni, mintegy saját magát is. Lehajol a lány felé, ezzel testközelbe kerül. A tanerő diszkrét, de egyedi illata még erősebben érkezik oda a levitás orrához. Attila imádja a szantál illatot, a szappanja és amúgy mindene ezt árasztja magából. Indiában szerette meg, azóta ezt használja, amit ott könnyedén beszerzett, itt viszont időnként hatalmas nehézségekbe ütközik, hogy felkutassa. Ha egyik titkos helyén sem kap, akkor a varázslathoz folyamodik, ahelyett, hogy feladná és más illatot választana. Ezért aztán a jelzett aroma meghatározó és elég erősen jellemzi a tanár urat. Ahogy mondja, és ha megengedik neki, akkor erős karjaival feltámogatja a lányt és tartja, nehogy összeessen itt neki. Enyhén hátrafordulva kérést intéz a többi gyerekhez.
- Hé! Ne csodálkozzatok, inkább hozzatok egy széket gyorsan! Meg egy pohár vizet. - Vár egy darabig a kért dolgokra, de mivel a gyerekek is enyhén sokkos állapotban vannak, nem ébred fel senkiben a segítőkészség, ezért ölébe kapja a lányt, ha az nem tiltakozik nagyon, mintha könnyű kis tollpihe lenne - az is - és elsétál vele a legközelebbi fotelig, ami pont az, amiben ő az előbb ült. Még testének melege is érezhető, nem beszélve az illatról, amit a kárpit is átvett.
- Csak ülj itt nyugodtan, lélegezz mélyeket és ne beszélj butaságokat! Kicsit megijedtem, mert téged féltettelek, de semmi több. Most magaddal törődj, ne velem! - A pohár víz közben megérkezik, átveszi a kis navinéstől, aki hozta és az enyhén még remegő kezek közé nyomja.
- Ez egy kis víz. Igyál és gondolj valami szépre! Mesélhetnél is róla! - Ez amolyan önszuggeszció, éber, fordított meditáció. Talán ez ellazítja a levitást annyira, hogy visszatérjen a nyugalma is. Míg gondolkozik egy szép helyen, vagy bármi máson, Attila kihasználja az időt. Az ablakhoz ugrik, kinyitja jobban, hogy bejöhessen a hűvös, friss levegő, valamint visszafelé jövet, út közben felveszi az elejtett könyvet is. "Nostradamus élete és munkássága" áll a címoldalon, amire Huszthy tanár úr szemöldökei felszaladnak egy pillanatra. Visszasiet védencéhez, de azért a többiekre is fordít némi figyelmet.
- Na jól van. Minden visszatérhet a rendes kerékvágásba, beszélgessetek, olvasgassatok nyugodtan, de ha valakinek problémája akadt, akkor jelezze! - Tart egy kis hatásszünetet, ha valaki esetleg jelentkezne, aztán újra a lányhoz fordul.
- Itt a könyved, amit olvastál. Érdekes munka, én már olvastam. Na, sikerült valami szépre gondolnod? - Kiveszi a kis kezekből a poharat, helyette a könyvet helyezi az ölébe és mosolyogva várja a beszámolót. Bár a mosoly csak a látóknak jelent pluszt, a tanerő meg van győződve róla, hogy a lány érzi a biztató mimikát
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. augusztus 29. 13:16 Ugrás a poszthoz

Eszterházy Lili Athalie

Bocsánat a késésért, de külföldön nyaralt az ihletem, míg úgy nem döntött, hogy disszidál.



Nem is érti, hogy lehet ez munka, amiért pénzt kap, amit néha szemlesütve vesz át, amit legszívesebben visszaadna, de így se tekintik normálisnak. Nem érti a rosszalló pillantásokat, amik a tanári asztal felől záporoznak rájuk, mikor asztalt táncoltat, a másodikosok vad kacagása közepette. Szerencsére az igazgatóig még nem jutott el az, amit ő már visszahallott, miszerint nem tud fegyelmet tartani, rosszra neveli a diákokat, negatív példát mutat, rongálja a komoly munka hatékonyságát infantilis viselkedésével, ezzel nehezítve kollégái munkáját. Attila ezt másképp gondolja, ő megtanítja nekik, hogyan maradjanak gyerekek minél tovább, hogyan ne a problémákat lássák, mint a besavanyodott felnőttek, hanem a megoldást keressék. Persze nem is ő lenne, ha emögött is nem a szaktárgya szeretete állna, hiszen a nagynevű jósoknak ez mind sajátja. Később már nem lehet a gyermeki lélek ártatlanságát visszahozni, azt itt és most kell megóvni, ezért is jött ide dolgozni. Nagyon elkapta a gépszíj, ahogy az eszébe jutott a jóslás, meg az iskola, ezért némi fáziskéséssel reagál a kislány elképedt kérdésére.
- Igen, valami ilyesmit, bár nem is kell tanítanom, csak elmondom, hogy csinálják, és már mehet is a móka - mosolyog a mellette ülőre. A valóságban tényleg ez az álma, hogy kizárja tantárgyából a magolós részeket, mert ki a fenét érdekel a tenyérjóslás története, ellenben az mindenkit, hogy mit mutat az életvonala. Persze vannak dolgok, amit a tanmenet előír, de van mozgástere, és ki is használja.
- Nem kell semmit elsietni, de ha okosodni akarsz, akkor bizony tanulni kell! - mondja kellő komolysággal, amit csak erre a pillanatra erőltet magára. Talán tényleg rossz folyton kiszakítani a kicsiket megszokott környezetükből, azonban a változás fejleszti az alkalmazkodás készséget, ami szintén nélkülözhetetlen a jóslástanhoz. Na tessék, már megint ide lyukad ki a tanerő, hova máshova? Agya ott jár, lelke azonban épp asztalt táncoltat, ellentmondva lábának, kezével próbálva megakadályozni azt. Láthatóan jól szórakozik, bár ha így haladnak, nem marad leves a tányérokban. Ezen aztán persze megint lehet nevetni és nevetni, és nevetni, hogy az oldaluk is megfájduljon. Csoda mókás ez az ebéd, sokkal inkább, mint a tanári asztalnál enni, ezért is ő mindig ide ül, valamelyik nebuló mellé, mindig mást tüntetve ki figyelmével, hogy ne keltsen rossz érzést a többiekben sem. Kiderül, ki nyerte eddig a tippelős versenyt, sajnos egyikük sem, így mindketten rajzolnak, ezen Attilánk, viccesen elsírja magát, mire Lili felsikkant, ez persze megint nevetésbe fullad. Az egész második hahotázik, eluralkodik a káosz. Több eszement tipp is érkezik a második fogás mibenlétére, mint például: rántott pacal, gumicukor palacsintatésztában, tarajos gőte blugyblugy szósszal vagy hámozott lufi, levegővel töltve. Ezen újra lehet kacagni, emellett pedig eltörpül ismét szegény Titi betegsége. Ha itt lenne és nagyokat nevethetne velük, talán meg is gyógyulna azonnal.
- És mit rajzolnál neki? - töri át hangerejével a nevetés hullámait, érdeklődve Lilitől, milyen gyógyrajz ötletei vannak, közben kerít valahonnan egy főtt tojást - ki tudja, talán mindig hord a zsebében vészhelyzet esetén? - zölddé változtatja egy színváltó varázslat segítségével, majd tényárja közepére biggyeszti. Mielőtt az evési versennyel a végletekig fokoznák a rendbontást, megböki a kis lányt.
- Nézd! Sárkánytojásleves. Nyerteeem! - Annyira el van foglalva saját, kétes dicsőségével, hogy lemarad a startról, a kis lány előnnyel indul, ő pedig sokkal lassabban tudja csak követni. Hát még ha nem beszélne evés közben, de megteszi.
- Ne add fel, csak ha van rajta bélyeg! - Nevetve kanalazza magába a levest, de persze most már a tojást is meg kell ennie valahogyan, annak a sárgája pedig fojtós is tud lenni. Reméljük, hogy nem megy cigányútra a falat, mert a vereség mellé egy fulladás, nem tenne jót az egészségének. Lassan lenyugszanak a felkorbácsolt kedélyek, mindenki viszonylag csendben, rendben táplálkozik, majd befut a főétel is.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. augusztus 29. 14:01 Ugrás a poszthoz

Kirándulás


Csend van, rémisztően nagy csend, rendellenesen nagy csend, itt valami nem stimmel. Hunyorogva pillant ki az ablak leeresztett redőnyének falapjai között. Árad be a napsütés. Ennek máskor megörült volna, ám most megőrül. Felpattan az ágyból, kapkodva rángatja magára a vékony, nyári farmert, a következő pillanatban már a pólója is rajta feszül. Borotválkozni, kávézni, bepakolni? Ezekről szó sem lehet, különben lemarad a vonatról. Bedobál egy táskába pár kezébe akadó törölközőt, meg néhány alsónadrágot, pólót, nélkülözve a gondos válogatást és hajtogatást, aztán már csak azt látjuk, hogy lélekszakadva rohan a pályaudvar felé. ~ Nem, a vonat még nem mehetett el, látnám a mozdony füstjét. ~ Nem nyugtatja meg saját érvelése, pedig igaza van. A vonat még áll, a lurkók most szállnak csak fel vagy épp búcsúzkodnak. Lelassítja a tempót, de azért energikusan veszi át az irányítást. Messziről kiabál a másodikosoknak, hogy itt van, nem kell aggódni, ha esetleg valaki megtette volna. Szemei karikásak a mai éjszaka hatása miatt. Telihold volt éjjel, ez mindig megzavarja az érzékelését, meg az alvási ritmusát, nincs mit tenni. Már csak sietősre finomított lépteivel éri el a peront, ahol összeszedi a még ott lebzselő kisdiákokat, hogy felterelje őket a gőzmasinára. Utolsó ellenőrzés megvan-e mindenki, miközben köszön a kollégáknak is, az igazgató felé pedig szánakozva tárja szét karjait.
- Sajnálom, elaludtam kicsit. - Borostás ábrázata árulkodik róla, hogy a valóságot nem ferdítette el túlságosan, de lényeg, hogy nem maradt le. Ha már nincs senki a peronon, csak akkor száll fel ő is. Végre megnyugodhat, már nincs min aggódnia, hacsak nem azon, hogy ketten az osztályából összevesznek az ablak melletti helyekért. A gyengébbik, de okosabb felet egy csokival vigasztalja, ami véletlenül maradt valahogy a zsebében, különben már nem lenne ott. Aztán keres egy üres helyet magának, táskáját a polcra lebegteti, a feje fölé, majd leül. Behunyja a szemét, hogy némi szunyókálással pótolja az alváshiányát.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. szeptember 21. 13:10 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely


Ahogy felemeli a kis testet, hogy ellentmondást nem tűrően biztonságba helyezze, előbb a karjaiba, aztán a fotelbe, maga is meglepődik azon, hogy szinte semmi súlya sincs. Kicsit sem kell erőlködnie felemeléskor vagy cipeléskor, csak az ide-oda libbenő, kósza, vékony hajszálak okoznak gondot. Minden igyekezetét be kell vetnie, nehogy a szájában kössön ki az önálló életet élő hajzat. Miután már egy kicsit lehiggadt, azaz tud magára is figyelni, valamint a másikra, azon kívül, hogy agyon aggódíja magát, valami egészen fura és rendkívüli dologra lesz figyelmes. Elég közel van hozzá a lány, ebben a testhelyzetben, aurájuk szinte egymásba fonódik, nem is kell, hogy különösebben ráhangolódjon a rezgésekre, amik Csermelytől érkeznek. Amint leteszi, egy kissé távolabb húzódik víz beszerzés ürügyén, így már rálát az aurájára, ugyanis ahhoz kell bizonyos távolság. Jól sejtette, a látvány igazolja gyanúját, de egyelőre nem adja jelét a felismerésnek, miszerint a kis levitás aurája zöld és rózsaszín színekben pompázik, holott még az ablaknál ülve kék volt, bíbor-lilába hajlóan. Az ott rendben is lett volna. Olvasott, és így természetes, hogy az ötös, hatos csakra aktivizálta magát. Természetes a szellemi munkánál, hogy ezek a csakrák működnek, ám most...Persze az is oké, hogy van egy egyénre jellemző alapszíne az aurának, de Csermelynél ez a rózsaszín, némi zölddel...elgondolkodtató. Mikor az elejtett könyvet a kezébe adja, akkor sem tűnik el a gyanús szín, így Attilában egyre inkább eluralkodik a félelem. Fürkészve nézi az arcát, és még ha látná is a a céklás elszíneződést, akkor sem arra koncentrálna, inkább a megérzéseire hallgat.
- Igen, valóban nagy tudású bölcs ember volt, már-már zseni, sőt nyugodtan rá foghatjuk. - Mosolyt erőltet az arcára, és szinte lefagynak az arcvonásai. Verejtékezni kezd enyhén a homloka, mert ilyen helyzetben még soha nem volt. Persze, mindig is sündörögtek körülötte a lányok, de ...mivel ez az első év, hogy tanít, tanítványa még soha. Nem is nagyon tudja, mit kezdjen a helyzettel. Csak akkor változik újra a színösszeállítás, mikor az emlékeit kezdi mesélni. Annál a résznél teljesen bezöldül a körülötte kavargó energia tömeg. Ezt látva kicsit megnyugszik, de később kiderül, hogy korai még az öröme.
- Nekem Indiáról vannak kellemes emlékeim, az ashramról, ahol tanultam, az apám nevetése, ami igen ritka volt, az anyám illata, és a szantál füstölők szaga, amit illatként a mai napig használok. Sok finom zöldséges étel íze a számban, az elefántok, az eső illata...sok-sok foszlány. De szinte mindent lehet élvezni, sőt kell is, hiszen rövidek az életeink. - Igyekszik a hangját nyugodt hangszínben tartani, így az érzései is lenyugszanak lassan. Tudja mit kell tennie. A lehető legkevesebb kontaktusba kerülni a lánnyal. Ő az idősebb, neki kell irányítania.
- Ideje lenne lefeküdnöd a nagy ijedtségre! Szólok valakinek, hogy kísérjen el a hálókörletedbe. - Int egy, a közelben lebzselő másik lánynak, hogy lépjen közelebb hozzájuk.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. október 8. 20:56 Ugrás a poszthoz

Évnyitó, Éjkerti Csermely

A felkérés meglepetésszerűen érkezett, egy órával az évnyitó előtt. Félig felöltözve állt éppen a tükör előtt és azon gondolkozott, hogy a dísztalárja alá, ami úgyis mindent eltakar, milyen színű inget vegyen. A nyakkendőjéhez kellett, hogy színben passzoljon, mivel a nyaktekerészeti mellfekvenc gyűjteménye, csak két darabból áll. Abból az egyik Mikulásos, az pedig nem megy az alkalomhoz. Mikor végül döntött, akkor kopogtatott az ablakon a beste madár. Úgy megijedt, hogy majdnem kiugrott a nadrágjából, de végül beengedte az állatot. Olvasás után egy nagyot sóhajtott, tehetetlen volt. Hogyan is mondhatna nemet erre a kérésre? Fellángolt a lelkiismerete, és bár a legkisebb porcikája is tiltakozott ellene, meg a vészjelző is megszólalt benne, ettől függetlenül igent mondott. Gyorsan befejezte a készülődést, kedvenc illatával beillatosította magát, majd elindult a Levita torony irányába. A bejáratnál találkoztak. Attila kicsit csodálkozott, hogy miért pont ő kell, hogy elkísérje Csermelyt, hiszen ott van a házvezetője, vagy valamelyik diáktársa, de a levitás nagyon logikus és hihető választ adott. Ilyen hirtelen senki nem vállalta el, illetve sokakat nem tudott elérni. A tanár úr így kicsit kényszerhelyzetbe került, de nem volt mit tennie, karon fogta a lányt, hogy a Nagyterembe navigálja a nagy tömegben. Ez az első évnyitója itt, sőt mint tanár, először vesz részt rajta. Nem tudja még, mire számíthat, de ez mégsem egy Mágustusa, nem kell sárkányokkal küzdenie, ezért az esélyeket sem térképezte fel semmilyen jóseszközzel. Merész lépés Tanár úr, de már nincs mit tenni. A levitás lányt elkíséri a kékek asztalához, segít neki leülni, majd a tanári asztalhoz indul sietős léptekkel. Mintha egy égető érzés tüzelne a hátában, de nem néz vissza, nehogy kővé váljon, vagy meghaljon, mert az biztos, hogy valami rettenet történne. Háromszor is leveri a víz, mire a tanári asztalig verekedi magát, ám nem a megerőltető út volt rá ilyen hatással, hanem valami más, aminek még a gondolata is elkeseríti. Leül az asztalhoz, és maga elé mered bamba tekintettel. Ennyi telik ki tőle most.
Utoljára módosította:Huszthy Attila, 2016. október 9. 19:46
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2016. október 11. 11:34 Ugrás a poszthoz

Éjkerti Csermely

"Szóra sem érdemes" Mondja a szája, a teste azonban élénken tiltakozik a feladat ellen. Nem tudta, mikor belépett az iskola kapuján, hogy fel kell adnia a reményeit, miszerint a szerelmes pillantások elkerülik majd, illetve azt gondolta, jobban fogja kezelni azokat. Ha őszinte magához, örülhet, hogy eddig még csak most vett észre ilyet, de ez annál kellemetlenebb volt, és be kellett ismernie, hogy nem tudta megőrizni lelke nyugalmát, sőt a rá jellemző általános derű is eloszlott róla. Érzi, hogy a lányka kötődése több, mint amit természetesnek találna, de a helyzetet megoldani egyelőre nem tudja. Még azt is rezignáltan fogadja, mikor az igazgató úr belekezd a szokásos beszédébe. Italát kortyolgatja, a felé nyújtott poharakkal koccint, de fogalma sincs róla, hogy kit üdvözöl így és kit nem. Biztosan van, aki számára nem szimpatikus a lénye, de nem szeretheti mindenki, ezzel tisztában van. Persze a szerelem az kicsit más tészta, azzal nem számolt. Nehéz eldöntenie, hogy melyik a rosszabb, bár hajlik arra, hogy az utóbbi. Az igazgatói beszéd, párhuzamosan pereg a fejében lévő gondolatokkal, és nem is igazán érti, hogy mit mond a diri, csak neve említése zökkenti ki agya zakatolásából. Meglepi a cím, hogy ő lett az Év tanára, annak ellenére, hogy csak egy éve tzanít itt. Megelőzte a régebbi kollégákat, ezért minden bizonnyal néhány irigy pillantást is bezsebelhet majd. Egy röpke percig foglalja csak el ezen eszmefuttatás, aztán máris visszatér a nagyobb problémához. Mintha állandóan magán érezné a lány pillantását, habár tisztában van vele, hogy nem lát. Még ha így is van, a gondolatai biztosan rajta járnak, ezt valahogy nagyon intenzíven érzi. Nem mer a Levita asztalok felé nézni, de anélkül is tudja, amit nem akarna tudni. Igyekszik elterelni a gondolatait, kevés sikerrel, mert mintha a Világ, élén az igazgató úrral, is összeesküdött volna ellene. Próbál fókuszálni a jövő tanév kihívásaira, és már éppen sikerülne is, de akkor a lány neve újra visszatereli a tiltott témára. Nagy sóhajjal, de most kénytelen arra nézni, amit eddig elkerült, hogy megtapsolja az újdonsült iskolaelsőket. Mindketten levitások, így nincs mese, arra kell fordítania a pillantását. Tapsikol egy sort, aztán a tányérját fixírozza. Jöhetne már a vacsora, legalább lenne mivel lefoglalnia magát végre.
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2018. június 23. 22:24 Ugrás a poszthoz

Robbanás
Mindenki, aki jelen van

Nyugtalanító érzés keríti hatalmába, ahogy élvezve a hangtompító bűbáj jótékony hatását, egy izgalmas témájú kísértet históriát próbál olvasni. Minden hiába azonban, minduntalan ijesztő képek úsznak a tudatába, amire kénytelen felfigyelni. Ellenkezik ugyan néhány pillanatig, ám a képek erősebbek az akaratánál, ezért inkább enged a legkevésbé sem szelíd erőszaknak. Leteszi maga mellé a kinyitott olvasmányt, vesz egy mély levegőt és átadja magát az elkerülhetetlennek. Ráncok redőznek lassan izzadtság cseppekkel pöttyözött homlokán, szemeit szorosan összezárja, testét fájdalom és rémület járja át. Tudja, hogy ez nem belőle származik, azt is tudja, hogy valami nagyon közeli dolog, és a pontos helyet is látja. Nem véletlen, hisz látnok. Megszokta már valamelyest ezeket a felzaklató képeket, helyén is tudja kezelni, így ha már infókat kapott a képessége által, kötelessége azt a tudása szerint legjobban hasznosítani. Bár tagjaiban szúrásokat és fájdalmat érez, az ajtóhoz lép. Igyekszik függetleníteni magát a fizikai érzésektől, maradjanak csak a képek, és lenyomja a kilincset. Az ajtó zárja enged, de abban a pillanatban a kinti káosz összes borzalmával találja magát szemben. Végignéz az összegyűlt tömegen, majd a sűrűje felé indul. Tudja, hisz látta, hogy mi történt, ám ő kevés ahhoz, hogy megnyugtassa a kedélyeket. Még épp látja, ahogy egy fiúcska elterül a földön, hozzá siet, hogy felemelje. Egy név üti meg a fülét. Számára ismeretlen, de újabb képeket löknek az elméjébe az említett egyénnel kapcsolatban. Talán ezért is, de elkésik a mentőakcióval, a fiút egy hölgy már húzni kezdte kifelé. Ha nem bír vele, akkor ő is megragadja a másik karját, közben másik kezével élénken hadonászik beszéd közben.
- Mindenki nyugodjon le! Ne legyen pánik! Azzal nem megyünk semmire. Mindenki lépjen hátrébb, veszélyes lehet itt tartózkodni! -
Huszthy Attila
INAKTÍV


Jóslástan tanár, Év tanára 2016. tavasz-nyár
RPG hsz: 94
Összes hsz: 265
Írta: 2018. június 24. 19:41 Ugrás a poszthoz

Seth, Evena, Aaron és Mindenki


Kicsit tanácstalanul toporog Seth közelében, miután az elengedte a karját és átvette a mentés irányítását. Hátra pillant, de a védvonal jól működik, ráadásul jönnek még kollégák, akik elterelik a kíváncsiskodókat. A lesifotós is biztonságba kerül végre valahára. Aaron pillantásából pedig átjön mi futott át az agyán, de nem haragszik, amiért az nem nézte ki belőle, hogy van seprűje. Jól is bánik vele, bár a varázslógolf nem seprűs játék, de attól még nem veti meg a jószágot. Épp nyílna ajka, hogy szóljon a tévedés miatt, mikor befut Noxen kisasszony. Még az átváltozás utolsó pillanatait is látja, így jogosan, felmerül egy ötlet benne. Sethez fordul.
- A kisasszony -mutat Evenára - gond nélkül berepülhetne a Levitába. Holló alakban kis helyre is be tudna hatolni, és könnyebben is mozogna odabent -
Most a hölgyre emeli kérdő tekintetét, aztán vissza a férfire.
- Mit szólnak hozzá? - A seprű lomha és esetlen egy madár röptéhez képest. Bárki ember súlya megterhelné az omladozó falakat, amikor bemászna az ablakon vagy hasadékon. Egy apróbb madárnak több esélye van bejutni, de kérdés, hogy a nő vállalja-e a veszélyes küldetést. Attila jól ismeri a benti körülményeket, hisz látó lévén részletes infója van róluk, amit képek és hangok formájában kapott. Ezt is előadja a hallgatóságnak, ha érdekel bárkit is.
- Tudom, hogy sok a füst bent, lángok nyaldossák az egész Klubhelyiséget, de csak kisebb sérüléseket láttam. Eddig nincs komolyabb, életveszélyes sebesült, de nincs sok időnk. A lángok és a füst komoly bajok forrása lehet. - Nem akart okoskodni, de meg kellett osztania a többiekkel a látott képeket, amit azonban anélkül is lehetett sejteni.
Bagolykő Mágustanoda Fórum - Huszthy Attila összes RPG hozzászólása (28 darab)

Oldalak: [1] Fel